Podnik, kvôli ktorému sa oplatí opustiť centrum

Feriba, podnik, pivo

Sedím vo Feribe, lebo to mám cestou domov. Chrúmem vysoko návykovú pozornosť podniku – bezchybný popcorn a teším sa z pivného lineupu, ktorý je bez debaty úžasný, aj keď plný hádaniek. Rozmýšľam, v čom spočíva kúzlo tohto podniku a na um mi prichádza „vášeň“. A perfekcionizmus.

Videl som to aj inde a videl som aj podniky, kde to chýba. Čo majú spoločné Fabrika, Komín/Alžbetka, Feriba? Presne toto odhodlanie a vášeň. Neustálu prítomnosť ľudí, na ktorých podnik stojí. Feriba jednoducho patrí na pivnú mapu Bratislavy, patrí do pivných sprievodcov a patrí sa zaradiť ju do plánovania aj pre väčšie skupiny.

Feriba Secret IPA
Tomuto pivu niet čo vytknúť. Úžasne plné, voňavé, svieže a chutné. Nebezpečné piteľné. Bude ho viac, nebojte sa, ale ak môžete, urobte si kvôli nemu výlet do Ružinova. Pokiaľ viem, inde ho ochutnáte zatiaľ len ťažko. Insideri vedia ale prosím, neprezrádzajte. Za mňa len: kto môžete, sadnite na trolej a šup-šup sem.

Feri Bácsi
Druhé pivo, čo som ochutnal, bol ležiak Feri Bácsi. Na objednávku varené pivo v pivovare, z ktorého originálnej produkcie som nikdy neumieral, ale kočovné/kontraktové pivá z neho tečú úžasné. A veru lepší ležiak som v Bratislave tento rok ešte nepil. Druhý dôvod zájsť si do Ružinova na pivo. Plné telo, krásne vyrovnaná horkosť, zaujímavé chmele a žiadne vady. Fakt žiaden DMS a diacetyl len toľko, aby to bolo zúrivo piteľné pivo.

Liptovar Witbeer
Do tretice Liptovar Witbeer. Tu už netreba robiť tajnosti. Investor z U Ábela kúpil Liptovar a vraj došlo k výraznému zlepšeniu. Tento witbeer je silne cítiť pomarančovou kôrou, je svieži, šumivý, príjemne hôrky a … no jednoducho pomarančový. Niet mu čo vytknúť. Koriander ho robí krásne korenistým a aj po dopití pohára máte pocit, že na dne ostal parfum. Dokola ovoniavate.

Feriba celkovo pre mňa pomaly a potichu, no s konštantnou rýchlosťou, sa stáva podnikom, kvôli ktorému sa oplatí opustiť centrum. Krásne prostredie, príjemní hostia a záhradka je tiež veľké plus.

****

Na našich stránkach môžete nájsť pivné zápisky Petra Hudáka. Domovariča, degustátora a predovšetkým fanúšika dobrého remeselného piva. Pravidelne putuje po podnikoch a testuje pivo, ale aj jedlo. Nájdete ho aj na Facebooku, kde vytvoril skupinu Súkromné pivné zápisky.