Pohoda ukázala, ktoré pivovary budú na festivale

Aj tento rok bude patriť najväčší hudobný festival Pohoda pivám z remeselných pivovarov. Po minuloročnej premiére, kedy sa na letisku v Trenčíne predstavilo osem remeselných producentov a Banskobystrický pivovar, budete môcť ochutnať pivá zo siedmich pivovarov.

Opäť novinka

Zloženie píp predstavili organizátori fanúšikom dnes. „Po minuloročnej premiére príde aj na túto Pohodu Urpiner s Pivobranou. Za projekt ktorý odprezentoval pivné špeciály z portfólia malých remeselných pivovarov, získal Urpiner ocenenie Pivný čin roka,“ píše na sociálnej sieti organizačný tím festivalu.

Základom ponuky bude Urpiner z Banskobystrického pivovaru. Podobne ako minulý rok, aj tento predstaví novinku. Kým vlani to bol ležiak s názvom Urpiner Extra Chmelený 14°, tento rok to bude Polotmavá IPL 13°. Ide o štýl India Pale Lager. Obyčajne ide o ležiak, ktorý je chmelený ako pivo štýlu IPA. Či to bude tak aj v prípade novinky z Banskej Bystrice, je nateraz otázne.

Festival Pohoda sa tento rok uskutoční od 6. do 8. júla. Okrem Banskobystrického pivovaru sa na ňom predstavia aj tieto remeselné pivovary:

  • Minipivovar Richtar Jakub (Bratislava)
  • JAMA Craft Brewery (Chorvátsky Grob)
  • Piešťanský pivovar Žiwell (Pieštany)
  • Holíčsky Pivovar Wywar (Holíč)
  • Pivovar Kvačany (Kvačany)
  • Belský pivovar BBC (Belá)
  • Hostinec (Košice)
Zloženie s ocenením

Len pre porovnanie, vlani sa na festivale predstavilo osem malých pivovarov. Za tento krok, kedy Banskobystrický pivovar pozval malých hráčov, získal pivovar ocenenie Pivný čin roka 2016. „Keď nás organizátori oslovili s ponukou partnerstva, najprv sme sa trochu zľakli. No potom sme si povedali, že odvážnym praje šťastie a priniesli sme Urpiner, ako aj ďalších osem malých pivovarov, na tento festival svetového formátu. Vôbec to neľutujeme a tento rok do toho ideme opäť s rovnakým nadšením,“ priznal podpredseda predstavenstva Banskobystrického pivovaru Urpiner Ľubomír Vančo.

Snímka: Flickr/Bratislavská župa/CC

Ktorý pivovar by ste na festivale odporúčali návštevníkom?

View Results

Loading ... Loading ...