Škótske kultové pivo, ktoré nás prekvapilo (Punk IPA)

BrewDog Punk IPA

Prvý nástrel: Na úvod by sme sa asi mali ospravedlniť škótkemu pivovaru BrewDog. Ten patrí medzi kultové nielen v Európe, ale aj na celom svete. Doteraz nám recenzia ich kúsku na našej stránke chýbala. Nebol to žiadny úmysel, jednoducho to tak vyšlo. Dnes si to však vynahradíme. Už sa nám chladí kúsok s názvom Punk IPA. S týmto pivovarom máme len dobré skúsenosti. Na tento kúsok sa teda tešíme. Kúpili sme ho v Česku.

Názov piva: Punk IPA

Pivovar: BrewDog

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Škótsko

Stupňovitosť: Neuvádza

Obsah alkoholu: 5,6 %

Zloženie: Na fľaši neuvádza.

Farba: Zlatistá. Jemne kalná.

Vôňa: No, nič podobné som ešte nezažil. Taká kvetinková.

Pena: Stredná konzistencia, rýchlo padala.

Chuť: Už úvod naznačuje, že pôjde o „nadupané“ pivo. Sladové tóny začínajú celkom zostra. Prechádzajú do stredu, ktorý pokračuje v tomto trende. Cítim tam špecifické kvetinkové tóny. Ale priradiť ich k niečomu neviem. Sú tam aj náznaky karamelu skríženého s ovocím. Koncovka je horkastá len mierne.

8/10

Zhrnutie

Parádne pivo. Piteľnosť je výborná, rezkosť akurátna. Čo absolútne kvitujem je to, že v tomto kúsku naozaj nájdete všetko. Od sladkastých tónov, cez kyslasté ovocné chute až po jemne horkastý koniec. Dokonca je v ňom aj kvetinkový otáznik, ktorý pre nás zostane asi nevyriešený. Toto pivo vie prekvapiť a nám sa to nestáva často. Preto dávam silnú osmičku. Určite ochutnajte.