Keď vás baví záhorácky trhák (Blockbuster)

Stupavar, Blockbuster, Clock Block

Pivovar Stupavar nepúšťa na trh novinky ako na bežiacom páse. Keď už niečo na trh uvedie, má to premyslené a vie čo robí. Novinkou, ktorú uviedol len pred pár dňami, je pivo s názvom Blockbuster, ktoré nesie aj meno petržalského podniku Clock Block. Ide o limitovanú verziu piva navarenú v štýle Session IPA. Ten sa vyznačuje nižším obsahom alkoholu, chmeľový profil by však mal byť výrazný. Len na doplnenie, Blockbuster môžeme preložiť aj ako filmový trhák.

Názov piva: Blockbuster – Limited Session IPA

Pivovar: Pivovar Stupavar

Druh piva: Session IPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 4,4 %

Zloženie: Voda, jačmenný chmeľ, ovsené vločky, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo nám na otestovanie poskytol samotný pivovar.

Farba: Svetlo-žltá. Pivo je jemne kalné.

Pena: Smotanová, jemná. Vystúpala vysoko a len pomaly padala.

Vôňa: Jemne grep a limetka, výraznejšie sú kvetinky.

Chuť: Sladový základ je pomerne nevýrazný, telo piva stredne plné, keď ponúkne kombináciu grepu, limetky, kvetiniek a jemnej karamelovej linky. Koncovka je výrazne horkastá a horkosť dobieha ešte niekoľko sekúnd po dopití.

7.5/10

Zhrnutie

Ľahké, výrazne horkasté a dobre piteľné pivo. Pri obsahu alkoholu na úrovni 4,4 percenta ponúka pivo maximum toho, čo pri danej „voltáži“ môže. Plusom sú najmä prechody. Pivo je pekne vyskladané a osviežujúce. Otázne je, do akej miery vám sadne horkosť. Tá je pomerne výrazná a jej dobiehanie občas až príliš výrazné. Ale to je otázka vkusu. Výsledná známka je však veľmi slušných 7,5 bodu. Pivo ako stvorené na leto. Žiadna pachuť, či chyba. Treba vyskúšať.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.29/10 (17 hodnotenie)