Poľský „masaker“ sladkastých chutí (Fortuna Czarne)

Prvý nástrel: Dnes ochutnáme poľský pivovar Fortuna. Jeho produkcia ho zaraďuje medzi väčšie poľské pivovary. V jeho portfóliu môžeme nájsť značky Fortuna, Miłosław a Komes. Aj naše skúsenosti hovoria o tom, že všetky majú rôznu kvalitu. Doterajšie skúsenosti so značkou Fortuna neboli najlepšie. Uvidíme, či prvý dojem napraví Fortuna Czarne, ktoré bolo dokonca zaradene na zoznam tradičných poľských výrobkov.

Názov piva: Fortuna Czarne

Pivovar: Browar Fortuna

Druh piva: Ochutené

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť:

Obsah alkoholu: 5,8%

Zloženie: Na etikete ho nenájdete.

Cena: Pivo sme dostali darom.

Farba: Čierna, iné odtiene nie sú.

Pena: Jemná, šľahačková. Rýchlo padla.

Vôňa: Prvý dojem je kolový nápoj. Okrem neho zachytíte aj karamel či cukríky.

Chuť: Sladový úvod je výrazný, chute sa pritom stupňujú v strede. V ňom nájdete kombináciu kolového nápoja, kokosu, mliečnej aj horkej čokolády, vanilky, perníka i náznakov sliviek či čerešní. Horkosť v tomto pive nehľadajte.

5/10

Zhrnutie

Keď sme toto pivo ovoňali, prvé čo nás napadlo bol kolový nápoj. Keď sme sa ho napili, prebehla intenzívna debata o tom, čo do tohto piva Poliaci dali. Na etikete píšu len to, že obsahuje jačmenný slad. Zloženie však musí byť masaker. Len tak by to sladkasté tornádo nemohli docieliť. Chuťovo je tento kúsok zaujímavý. V bruchu piva nájdete množstvo chutí. Len to mali páni pivovarníci aj priznať. Aj preto dávame pivu len slabú päťku. Aj s výčitkami. Stavíme sa však, že dámam by tento kúsok chutil.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5/10 (2 hodnotení)