Poľský príklad „trojspolupráce“ (Miss Big Foot)

Prvý nástrel: Aj v slovenských podmienkach sa osvedčilo, keď pivovary varia podľa receptu domovaričov. Zväčša ide o recept, ktorý je odskúšaný a jeho autori vychytali muchy. Touto cestou sa rozhodol ísť aj poľský pivovar Birbant. S poznaňským pubom Pivná stopa navaril pivo na základe receptu domovariča Sebastiana Leszczaka. Pivo nesie názov Miss Big Foot a ide o štýl Stout.

Názov piva: Miss Big Foot

Pivovar: Browar Birbant (navarené v Browar Browar Zarzecze)

Druh piva: Stout

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 18°

Obsah alkoholu: 7,0%

Zloženie: Voda, slad (Pale Ale, Carafa I, mníchovský, pšeničný, Special W, Caraaroma, Roasted Barley), chmeľ (Magnum, EKG, Lubelski, Centennial, Citra), kvasinky.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme v prepočte zaplatili 2,15 eura.

Farba: Čierno-čierna. Pri pohľade do protisvetla zachytíte fialový odtieň.

Pena: Šľahačkovitá, jemná. Celkom rýchlo padala.

Vôňa: Káva v kombinácii s čokoládou, pripálenou hriankou a černicami.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný. V strede vyskakuje kombinácia kávy, slaninky, tmavej čokolády, pripálenej hrianky, černíc, sliviek a náznakom zachytíte aj medicínku. Koncovka je jemne horkastá,

6.5/10

Zhrnutie

Je to zaujímavé pivo, ale do kolien sme z neho nešli. Na obsah alkoholu ponúka pivo pomerne prázdne telo. Aj keď v ňom nájdete chute od kávy, cez slaninku až po ovocie, tóny sú málo hutné. Pivu chýba lepšia lahodnosť i lepšie vyskladanie. Na strane druhej, ide o pivo, ktoré pokojne ochutnajte. U nás je to za 6,5 bodu.

Sending
Hodnotenie čitateľov
10/10 (1 hodnotenie)