Pri výrobe piva sa treba baviť. Napríklad aj takto (Sundae Belgian Waffle)

Nook - Sundae Belgian Waffle

Na poľských pivovaroch sa nám páči to, že väčšina z nich má internetové stránky, na ktorých sa veľmi rýchlo dozvieme, o koho a o čo ide. Tak je to aj v prípade pivovaru Noook. Ten svoju činnosť začal v roku 2018, keď sídli vo Varšave. Z ich produkcie dnes ochutnáme kúsok s názvom Sundae Belgian Waffle. Názov pritom neklame, pri výrobe tohto Stoutu boli použité aj belgické wafle. A okrem nich aj arašidové maslo a vanilkový extrakt.

Názov piva: Sundae Belgian Waffle – Peanut Butter Chocolate Belgian Waffles Stout

Pivovar: Browar Nook

Druh piva: Sweet Stout

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 18°

Obsah alkoholu:  5,4%

Zloženie: Voda, jačmenný a ovsený slad, laktóza, ovsené vločky, maltodextrín, pšeničný slad, arašidové maslo, belgické wafle, chmeľ, vanilkový extrakt, kvasinky.

Cena: Za pollitrovú plechovku ske zaplatili v prepočte zhruba 2,50 eura.

Farba: Čierna

Pena: Vysoká, s jemnulinkou šľahačkovitou štruktúrou. Veľmi rýchlo padala.

Vôňa: Výrazne sladká. Kombinácia keksíkov, vanily, mliečnej čokolády aj waflí.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia mliečnej čokolády, vanilky, keksíkov, waflí (áno ozaj ich cítiť), kávy aj rumových praliniek. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie horkasto-sladkasté.

8/10

Zhrnutie

Akože nie je to pivo, z ktorého by sme šli do kolien, je to však kúsok, ktorý zaujme. Ponúka netuctovú kombináciu sladkastých, horkastých aj kávových tónov.  Pivo pôsobí výrazne sladkastým dojmom, ale nie je to nič, čo by vyrušovalo. Pri danom stupni alkoholu je to podarené pitie. Za nás osem bodov.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.5/10 (2 hodnotení)