Pomôžte pivovarom i podnikom. Budú to potrebovať

Pomoc pivovarom

Ak sa niekoho výrazne ekonomicky dotýka aktuálna situácia okolo koronavírusu, tak je to odvetvie cestovného ruchu a gastroslužieb. A práve do tohto segmentu patria aj pivovarníci. Najmä tí malí, keďže veľké pivovary predávajú väčšinu piva cez maloobchodnú sieť.

Otázka dokedy

Ak by boli problémy len krátkodobé, prečkať neľahké obdobie by nebol problém. Viaceré indície však naznačujú, že obmedzenia po dvoch týždňoch neskončia a môžu pokračovať aj v ďalších dňoch. Netreba si robiť ilúzie, že ľudia, ktorí sa pohybujú okolo remeselného piva sú za vodou. Aj keď v posledných rokoch došlo k boomu remeselného piva, malí hráči majú len omrvinky z celého trhu z pivom.

Aj preto je dobré podporiť ich v neľahkých časoch. Mnoho pivovarov prešlo do módu donáškových služieb, ďalšie otvorili tzv. pivné okienka a veľká časť pivovarov jednoducho zatvorila. Príkladov je mnoho. Napríklad Unorthodox Brewing zriadil pivnú donáškovú službu v rámci Bratislavy, v Košiciach rovnakú službu ponúka Golem, ŽiWell rozváža okrem piva v Piešťanoch aj jedlo. To isté platí o Beervane a Žiline.

Napríklad Prešovský pivovar ponúka okrem piva aj prenájom výčapných zariadení. Podobných príkladov je na trhu mnoho a je dobré na nich upozorňovať. (Ak chcete na niekoho upozorniť, pokojne ho dopíšte do komentu.)

 Pomoc pivovarom

Problémy sa však netýkajú len samotných pivovarov, ale aj podnikov, ktoré remeselné pivo predávajú. Možno by sa celá komunita mohla inšpirovať stránkou Smesvami.sk. Tá vytvorila formulár pre podnikateľov, ktorý môžu ponúkať svojim zákazníkom.

Kúpili by ste si kupón na pivo, ktorý by ste využili v budúcnosti?

View Results

Loading ... Loading ...

O čo ide? Pivovarníci či prevádzkovatelia podnikov môžu teraz predávať kupóny na budúce služby. Napríklad pivovar XY ponúka fanúšikom kupón na päť pív za 15 eur s tým, že ho záujemca bude môcť využiť až po tom, ako sa všetko vráti do starých koľají.

Pivovarom či podnikom to pomôcť prečkať neľahké časy. Aj to je možnosť, ako by im mohli fanúšikovia pomôcť. Všetci veríme, že sa situácia čo najskôr vráti do starých koľají. Len treba vydržať.

Prečítajte si aj

Koronavírus je pre pivovarníkov problém. Väčší môže prísť po ňom