Desiatky pivovarov a viaceré novinky. Štartuje Salón piva

Salón piva

Už v stredu 20. apríla sa v Bratislave rozbehne naplno nová pivovarnícka sezóna. Aj takto by sme mohli hovoriť o jarnej edícii Salónu piva. Pivný festival prinesie desiatky pivovarov aj pivné novinky.

V inej atmosfére

Aj keď sa Salón piva uskutočnil aj v predchádzajúcich dvoch rokoch, tie boli výrazne poznačené pandémiou nového koronavírusu. Tento rok je situácia oveľa priaznivejšia. Potvrdzuje to pre portál oPive.sk aj Ivan Čižmárik, spoluorganizátor Salónu piva.

„Nás hlavne teší veľký záujem pivovarov zúčastniť sa aprílového Salónu piva, ktorý ako to už bývalo zvykom, zahajuje v podstate pivnú festivalovú sezónu na Slovensku. Pandemická situácia je omnoho lepšia, ale aj napriek tomu ešte u nás platia isté obmedzenia,“ vysvetľuje spoluorganizátor.

Kým napríklad jesenná edícia Salónu piva bola určená len pre očkovaných návštevníkov, tentokrát sa obmedzenia budú týkať len nariadenia R-O-R (v skratke respirátor – odstup – ruky).

Ako už bolo naznačené, počet prezentovaných pivovarov sa oproti jeseni zvýši. „Priamo alebo aj cez distribútorov bude na Salóne Piva 45 pivovarov. Väčšia časť bude zo Slovenska, ale budú aj pivovary z Čiech a samozrejme zastúpené bude aj zahraničie, cez distribútorov Drinkshop, Beer Station a Draft Craft,“ hovorí Ivan.

Stovky pív

Spolu bude na Salóne viac ako 200 rôznych pív. A na ktoré pivovary sa spoluorganizátor najviac teší? „Keďže bude pomerne dosť veľký výber, bude to ťažké. Zo slovenských pivovarov sa teším hlavne na ich novinky – Pivovar Hvezdoň, Fólkvang Brewery, Hellstork, ŽiWell či Čierny Kameň. Celkom som zvedavý a určite ochutnám novinku od Urpineru, polotmavý ležiak Cannabis 11 alebo pivovar Hektár,“ vymenúva Ivan s úsmevom.

Salón bude prebiehať tradične v bratislavskej Starej tržnici. Od stredy do piatku 22. apríla. „Počas všetkých troch dní bude prebiehať na menšom pódiu program pod názvom Meet The Brewer, kde si zavoláme niektorých vytypovaných sládkov príp. osobnosti piva a trošku ich vyspovedáme,“ hovorí o sprievodnom podujatí Ivan.

Ten dopĺňa, že  vo večerných hodinách na vyplnenie ticha zahrajú DJ Diablo a DJ Krto. „Každý deň načrú do iných žánrov,“ uzatvára rozprávanie Ivan Čižmárik, spoluorganizátor Salónu piva.

Prečítajte si aj

Nový pivovar na scéne. Pálffy Brauerei nadviaže na históriu

Snímka: Salón piva