Ponuka sa rozrastie. V Trnave kreslia Železničný pivovar

Železničný pivovar

V Trnave možno v najbližších mesiacoch pribudne ďalší producent piva. Úrady v tomto krajskom meste totiž posudzujú projekt s pracovným názvom Železničný pivovar. Jeho cieľom je rozšíriť ponuku domáceho piva.

Známe meno

Názov pivovaru nie je náhodný. Má totiž vyrásť neďaleko železničnej aj autobusovej stanice v Trnave. Konkrétne ide o pozemky, ktoré sa nachádzajú v susedstve parkoviska, ktoré využívajú autobusy. Ich majiteľom je od februára tohto roka Mikuláš Szapa. Práve jeho meno figuruje aj pri projekte Železničného pivovaru.

Meno Szapa nie je na tamojšej scéne neznáme. Je totiž spolumajiteľom programátorskej spoločnosti YMS. Po novom chce podnikateľ svoje meno spojiť aj s projektom pivovaru. Podľa zámeru pôjde o klasický reštauračný pivovar.

„Zariadenie Železničného pivovaru Trnava na Staničnej ulici bude slúžiť predovšetkým ako reštauračné zariadenie doplnené o výrobu piva, ktoré bude distribuované v samotnej prevádzke,“ píše sa v dokumentoch, ktoré posudzujú úrady.

Už o dva roky?

Investor tiež naznačuje, že pivovar bude distribuovať pivo aj do podnikov v okolí maximálne 20 kilometrov od Trnavy. Predpokladaná kapacita pivovaru má byť na úrovni tisíc hektolitrov piva ročne. Ide tak o štandardnú veľkosť minipivovaru.

Železničný pivovar pozemky

Štandardná však nie je odhadovaná výška investície. Zámer hovorí o tom, že rozpočet na výstavbu pivovaru dosiahne 1,7 milióna euru. Plán je stavať podpivničenú stavbu, ktorá by sa v budúcnosti mohla rozšíriť o druhé aj tretie nadzemné podlažie. V nadstavbe by mohlo vzniknúť ubytovacie zariadenie.

„V lokalite absentujú prevádzky so stravovacími službami a navrhovaná činnosť by tak rozšírila možnosti stravovania pre návštevníkov s možnosťou konzumácie kvalitne spracovaného remeselného piva,“ obhajuje svoj projekt s názvom Železničný pivovar v zámere investor.

So stavebnými prácami by chceli v Trnave začať už na jar budúceho roka. Dokončenie prác je naplánované na jar 2023. Ide len o odhad. Na Slovensku prakticky nenájdete pivovar, ktorý by dodržal termín, ktorý si naplánoval v začiatkoch príprav. V meste dnes pôsobí pivovar Sessler.

Prečítajte si aj

Príbeh pivovaru, ktorý to na trhu vydržal len štyri mesiace

Snímky: Google Street View, EIA