Ponuka bude o čosi širšia. V júni otvoria pivovar Flámm

Flámm, pivovar Flámm, Rajecké Teplice, nový pivovar

Slovenská pivovarnícka mapa sa rozrastie o nové mesto.  V polovici tohto roka otvorí svoje brány nový pivovar Flámm v Rajeckých Tepliciach. Jeho názov je inšpirovaný príbehom doktora Flámma, ktorý od roku 1903 liečil ľudí a zaslúžil sa o rozvoj Rajeckých Teplíc. Ambíciou pivovaru je ponúknuť hlavne ležiaky, ktoré majú dopĺňať aj vrchne kvasené špeciály.

Prvé várky navarené

O pivovare v Rajeckých Tepliciach sme prvýkrát informovali ešte v decembri 2014. Pivovar sídli v zrekonštruovanej budove bývalej správy lesného hospodárstva a klientom ponúkne ubytovanie, pivný wellness a reštauráciu s pivnými špecialitami.

„Pôvodné plány síce hovorili o tom, že pivovar chceme otvoriť už v roku 2016, rozhodli sme sa však venovať veľké úsilie hľadaniu a výberu kvalitných zdrojov surovín a inštalácií modernej technológie, ktorá podľa nás zásadne ovplyvní kvalitu piva,“ vysvetľuje pre portál oPive.sk jeden z majiteľov pivovaru Flámm Ivan Gašpar.

V Rajeckých Tepliciach majú už všetko nachystané. „Prvé várky piva sme už navarili. Na výsledok sa môžete tešiť už v júni, kedy pripravujeme otvorenie celého komplexu pivovaru, reštaurácie, penziónu a wellnesu,“ hovorí majiteľ.

Podľa jeho slov bude základom ponuky 11- a 12-stupňový ležiak. „Tie však budú dopĺňané aj vrchne kvasenými pivami. Variť sa bude IPA, ale aj pšeničné pivo,“ naznačuje. „V prípade záujmu verejnosti budeme pracovať na tom, aby vám naše pivo načapovali aj vo vašom obľúbenom podniku,“ hovorí.

Flámm už na Salóne

Pomyselnú „svetovú premiéru“ bude mať pivovar v Bratislave. „Už v apríli by sme sa prvýkrát chceli predstaviť na Salóne piva,“ prezrádza. Hlavným sládkom pivovaru je Peter Kimák, ktorého fanúšikovia piva môžu poznať z pôsobenia z pivovaru Cassa Brewery. Tam sa zviditeľnil okrem iného pšeničným pivom.

Plány na ďalšie obdobie si na severe Slovenska dávajú opatrne. „Čaká nás ešte veľa práce, v prvom rade chceme ponúknuť skvelé pivo, výborné jedlo v reštaurácií a kvalitný pivný wellness v budove pivovaru. Uvidíme ako budú reagovať ľudia, podľa toho budeme musieť ešte zapracovať,“ naznačuje Ivan Gašpar.

Popularita remeselného piva na severe Slovenska stúpa. Pomáha tomu aj narastajúci počet pivovarov. V neďalekej Žiline varí pôsobí dvojica pivovarov Harvánek a Vŕšky II. V Martine na zlatistý mok láka Martins a Victoria. Pivovary nájdete ďalej aj v Belej a Terchovej.

Snímky: Pivovar Flámm