Ponuka v Košiciach sa rozrastie. Pivovar pripravujú na Pereši

Ponuka domáceho piva bude v metropole východu o čosi bohatšia. Pivovar totiž pripravujú v košickej mestskej časti Pereš. Košice tak opäť potvrdzujú, že patria medzi mekku remeselného piva na Slovensku. Aktuálne v meste fungujú tri remeselné a dva kočovné pivovary. Ďalší pivovar sa pritom pripravuje.

V obchodnom centre

Nový pivovar by mal vyrásť v pripravovanom Obchodnom centre Pereš. To začali stavať koncom minulého roka a samotná mestská časť označila projekt za najväčšiu investíciu mestskej časti vôbec. Rozpočet na výstavbu objektu mal dosiahnuť 1,5 až 2 milióny eur.

„Nové priestory pre svoju činnosť v ňom nájde Miestny úrad Košice – Pereš, budem tam moderný supermarket, poliklinika, lekáreň, veterinárna ambulancia, petshop, hobby market, kvetinárstvo, pizzeria, piváreň, kaviareň, výroba a predaj cukroviniek,“ uviedol podľa denníka Korzár starosta mestskej časti Pereš Jozef Karabin.

Podľa najnovších informácií by mal byť v obchodnom centre situovaný aj pivovar. Investor celého projektu, košická spoločnosť OC Pereš, predložila dokumenty, podľa ktorých pýta eurofondy na výstavbu pivovaru. Hodnota celého projektu je vyčíslená na takmer 349-tisíc eur.

Na ceste ďalšie

Veľa informácií o pripravovanom pivovare nie je. Podľa všetkého by mal niesť meno Remeselný pivovar Pereš a mal by sa zaradiť do skupiny reštauračných pivovarov. Otváranie celého centra je naplánované na október tohto roka, je málo pravdepodobné, že by v tomto termíne otvorili aj samotný pivovar.

Aktuálne sú v Košiciach funkčné tri pivovary – Golem, Hostinec a Šemrák. Premenu z kočovného na remeselný pivovar chce postúpiť aj Pivovar Corvus. Medzi prvými kočovnými pivovarmi u nás začal pôsobiť košický Padre Craft Brews. V máji sme pritom informovali, že neďaleko východoslovenskej metropoly pripravujú pivovar Herrenwald. Bokom zatiaľ zostáva pivovar Cassa Brewery, ktorý aktuálne pivo nevarí.

Snímka: Pereš Park