Za tento Porter by sa nehanbili ani najlepší Poliaci (Teleporter)

Teleporter – Smoked Baltic Porter

Dalo by sa povedať, že už skončilo obdobie, ktoré prialo silnejším pivám. Tie s vyšším obsahom alkoholu sa pijú dobre hlavne v chladných dňoch. Dnes však jedno také ochutnáme. Otestovali sme ho pred pár týždňami. Nesie meno Teleporter a na svedomí ho má kočovný pivovar Beer Bros. Ide o Baltský Porter. Tento štýl je obľúbený u našich severných susedov, ktorí ho vedia navariť parádne. Teleporter bol uvarený zo sladu, ktorý bol údený na čerešňovom dreve.

Názov piva: Teleporter – Smoked Baltic Porter

Pivovar: Beer Bros Craft Brewery

Druh piva: Baltský Porter

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 21°

Obsah alkoholu: 8,5%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, granulovaný chmeľ (Sládek, Premiant), pivovarnícke kvasnice.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili 6,49 eura.

Farba: Čierno-rubínová.

Pena: Hutná smotanová štruktúra, stredne rýchlo padala.

Vôňa: Kombinácia čokolády, višní, sliviek, slaninky aj toastu.

Chuť: Sladový základ stredne výrazný, rezkosť v norme. V chuti kombinácia tmavej čokolády, višní, sušených sliviek, hrozienok, ktorú dopĺňajú jemné tóny borovice aj slaninky. Horkosť je nevýrazná, doznievanie ovocné.

8.5/10

Zhrnutie

Veľmi podarené pitie. Pekné vyskladané s plynulými prechodmi aj príjemným iskrením. Hlavne sladová zložka v kombinácií so sušeným ovocím dáva tomuto pivu tvár. Slaninka je decentná s podprahovou linkou. Čo sa týka štýlu, tak by sa za toto pivo nemuseli hanbiť ani Poliaci. Na obsah alkoholu je piteľnosť výborná. Za nás 8,5 bodu. Palec hore. Určite odporúčame.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.38/10 (4 hodnotení)