Keď pivovar poukazuje na spoločenské problémy (Holorub 2021)

Hellstork - Holorub 2021

Pivo s názvom Holorub, ktoré na trh uviedol pivovar Hellstork, sme už na našej stránke testovali. Opäť sa k nemu vraciame, aj keď to nie je to isté pivo. Pivovar predstavil receptúru pozmenil. Predstavil ho nasledovne: „Tento skvelý projekt, ktorý začal pred skoro štyrmi rokmi ako spolupráca s Čiernymi Dierami poukazujúc na bezohľadný výrub dreva na Čertovici, sa vracia späť! Dali sme si rok pauzu na prípravu a pustili sme a už doň sami. Vyhodili sme drevo a borievku, nahradili ich smrekovými výhonkami a čučoriedkou.“

Názov piva: Holorub – Spruce Blueberry Saison

Pivovar: Remeselný pivovar Hellstork

Druh piva: Saison

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 16,5°

Obsah alkoholu:  7 %

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, chmeľ, kvasinky, čučoriedky, chmeľové výhonky.

Cena: Za pollitrovú plechovku sme zaplatili 3,50 eura.

Farba: Oranžovo-hnedá. Pivo je kalné.

Pena: Vysoká s hutnou smotanovou štruktúrou. Len pomaly padala.

Vôňa: Výrazná. Korenisté tóny sa miesia s náznakmi čučoriedky a lesného ovocia.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia čučoriedok, černíc, náznakov koriandru, keksíkov aj kvetiniek. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie sladkasto-korenisté. Alkohol je cítiť.

7.5/10

Zhrnutie

Naše očakávania asi boli o čosi vyššie. Je to stále výborné pivo, ktoré ponúkne hutné tóny, iskrenie aj príjemné prechody, ale chýba viac lahodnosti a alkohol mohol byť o čosi viac schovaný. Na strane druhej je to výborné pitie, ktoré môžeme porovnávať aj so zahraničnou konkurenciou. Za nás 7,5 bodu. Nesklamalo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.8/10 (5 hodnotenie)