Pozrite sa, ako bude vyzerať nový remeselný pivovar

Pivovar Masarykov dvor - hala

Na Slovensku sa pripravuje otvorenie ďalšieho pivovaru. Na vlastné pivo by mal v blízkej budúcnosti lákať aj areál Masarykov dvor, ktorý nájdete vo Vígľaši. V obci neďaleko Zvolena pripravujú otvorenie pivovarníckej reštaurácie.

Roky príprav

O tom, že v rámci športovo-rekreačného areálu trojhviezdičkového penziónu Masarykov dvor môže vzniknúť pivovar, sme písali pred štyrmi rokmi. Spoločnosť Agrosev sa vtedy obrátila na úrady so zámerom, ktorý počítal s výstavbou nového pivovaru.

„Varňa má výkon umožňujúci variť 1660 litrov denne, 300 dní v roku,“ písalo sa v zámere, ktorý posudzovali úrady. Vtedy poľnohospodárska firma predpokladala, že rozpočet celého projektu dosiahne 830-tisíc eur.

Ubehli štyri roky, pivovar síce stále nie je hotový, firma však pokračuje s prípravami. „Už niekoľko mesiacov intenzívne pracujeme na tomto veľdiele pre pivných fajnšmekrov, na ktoré sme už teraz tak veľmi pyšní,“ píše sa na oficiálnej stránke areálu.

Vedenie podniku priznáva, že ich koronavírus v prípravách pribrzdil, ale nezastavil. „Momentálne sme v procese učenia sa, denne pod dohľadom odborníkov zbierame naše pivné skúsenosti a snažíme sa uvariť pre vás to najlepšie pivo,“ oznamuje vedenie areálu.

Viacero druhov

Pivovar by mal okrem ležiaku ponúkať aj napríklad štýly ako IPA či APA. Už teraz sa pritom vie, že pôjde o pivovarnícku reštauráciu. Tá sa svojou veľkosťou zaradí medzi najväčšie na Slovensku.

„V pravej časti budovy sa nachádza bar, kuchyňa, priestory zastrešujúce technológiu piva, sklady, kancelárie a prezentačná miestnosť . Ľavá strana pozostáva z priestrannej  kongresovej miestnosti, ktorá bude flexibilná a bude sa dať pretvoriť do troch samostatných kongresových miestností,“ predstavuje svoje plány vedenie areálu.

Predpokladaná kapacita celého pivovarníckeho komplexu je 600 osôb. Otvorenie je naplánované na rok 2021. „Plánovaný termín jeho otvorenia je na jar budúceho roka. Čaká nás ešte neľahká úloha,“ píše vedenie podniku.

Majitelia vedia, že ich čaká ešte veľa práce. „Veríme, že výsledkom  niekoľkoročného snaženia architektov, dizajnérov, stavbárov a odborníkov z oblasti pivného priemyslu bude jeden úžasný pivovar, ktorého duch a autenticita prinesú skvelé zážitky a radosť z konzumácie jedného z najstarších nápojov v histórii ľudstva,“ uzatvára vedenie areálu.

Pozrite sa, ako má vyzerať nový pivovar Masarykov dvor

Pivovar Masarykov dvor - stolovanie Pivovar Masarykov dvor - salónik Pivovar Masarykov dvor - piváreň

Snímky: Masarykov dvor