Pozrite sa, ako vyzerá podnik s najširšou pivnou ponukou

Na trhu so slovenským remeselným pivom pribudne nová vlajočka. Dnes o piatej hodine poobede otvára svoje brány podnik Craft Beer Gallery. V priestoroch nákupného centra Eurovea ponúkne 33 druhov čapovaného piva, čím sa stane rekordérom v hlavnom meste.

„Chcel som vytvoriť podnik, ktorý by ponúkal široký výber slovenského a zahraničného piva,“ vysvetľoval pred týždňom a pol Milan Bílik, ktorý je zároveň majiteľom Prievalského pivovaru Sandorf.  Spolu s ním za projektom stoja aj Radoslav Valápka, majiteľ Stromeštianskej pivotéky a Pivovaru Kastelán a dvojica Marek Brunai – František Kokeš, ktorí stoja za firmou Art Solution, dovozcom piva BrewDog na Slovensko a Česko.

Aj keď sme pôvodne uvádzali, že pôjde o najväčší pivný bar na Slovensku, kapacitne to tak nebude. Košický podnik Dobré Časy na svojich stránkach uvádza kapacitu na 50 čapovaných pív. Bežne má však na výčape „len“ 26 druhov piva. Najbližšie dni teda ukážu, kto bude reálne ponúkať širšiu ponuku. My sme nový podnik navštívili večer pred otvorením, keď finišovali posledné úpravy a prinášame vám fotoreportáž.

Podnik nájdete pri vchode obchodného centra Eurovea.
Že ponúka 33 druhov piva, naznačuje aj jeho logo.
Bar je dvojpodlažný, na prízemí je kapacita podniku asi 70 osôb, na poschodí je priestor pre ďalších 100 zákazníkov.
Na prízemí bude 24 výčapov, v ktorých bude bar ponúkať rôzne špeciály.
Na poschodí bude deväť výčapov určených pre ležiaky.
V podniku by chceli časom ponúkať aj koncerty, riadené ochutnávky či eventy.
V prvý deň by mal až šesť píp „okupovať“ škótsky pivovar BrewDog.
Craft Beer Gallery chce ponúkať aj teplú kuchyňu. S klasickými „menúčkami“ by mali začať v pondelok.