Prazdroj chce naštartovať spotrebu. Rozdá pivo zadarmo

Prazdroj - pivo - spotrebu

Ako naštartovať spotrebu a vrátiť ľudí do podnikov? Aj to je problém, ktorý aktuálne riešia pivovary. Prazdroj Slovensko chce podnikom pomôcť aj tým, že bude hosťom v puboch či krčmách jedno pivo zaplatí.

Vyhodnocovanie strát

V stredu sa uvoľnili pravidlá a podniky už mohli otvoriť aj interiéry. Pocítil to na objednávkach aj druhý najväčší slovenský pivovar. „Dva dni po vyhlásení uvoľnení sme zaznamenali objednávky na 2100 hektolitrov piva. Priemerná prevádzka pritom počas celej letnej sezóny predá asi 34 hektolitrov piva,“ hovorí Branislav Kubiš, obchodný riaditeľ pre prevádzky a reštaurácie spoločnosti Plzeňský Prazdroj Slovensko.

Aj keď sa pravidlá uvoľnili, k ideálu je to ešte ďaleko. „Situácia jednotlivých prevádzok sa zlepší len čiastočne. Väčšina podnikov bude môcť využívať vnútorné kapacity len na 30 až 40 percent. Aby sa im to oplatilo, musia mať aj terasu, ktorá je pri teplom počasí kľúčová,“ vysvetľuje Kubiš.

Platí to, čo pivovary vedia veľmi dobre. O tom, či podniky prežijú, rozhodnú fanúšikovia piva. „Naštartovanie ekonomiky však bude významne závisieť najmä od ľudí, bez ktorých to nepôjde a tempa, akým sa budú vracať k spoločenskému životu,“ konštatuje obchodný riaditeľ.

Rozdávanie piva

Pivovar už bilancuje aj straty. Jeho štatistiky odhalili, že z jeho portfólia neprežilo 35 podnikov. „Aby sa k nim nepridávali ďalšie, v Prazdroji pripravujeme sériu aktivít na prinavrátenie spotrebiteľov do prevádzok. Jednou z nich je akcia „Prvé na Prazdroj“, ktorá je poďakovaním ľuďom po celom Slovensku za ich zodpovedný prístup,“ hovorí Kubiš.

Akcia bude zameraná na rozdávanie piva v podnikoch, cieľom bude zvýšiť spotrebu. „Od pondelka 25.5. počas dvoch týždňov vychutnať jedno pivo na náš účet vo svojom obľúbenom podniku. Konkrétny termín akcie si určí samotná prevádzka. Pôjde vôbec o najmasívnejšiu podporu v našej histórii, dotkne sa 4 000 prevádzok naprieč celým Slovenskom,“ naznačuje Kubiš.

Prečítajte si aj

Šéf Heinekenu: Obávame sa, čo príde po lete. Projekt pivovaru Bradáč pozastavujeme

Snímka: Plzeňský Prazdroj