Prekvapenie roka? Heineken a Richtár Jakub sa podpísali pod spoločné pivo

Ján Tribulík - Richtár

Aj keď nie sme ešte ani v polovici roka, už teraz môžeme hovoriť o udalosti, ktorá sa zaradí medzi prelomové a prekvapujúce. Na trhu sa objavilo pivo, ktoré je výsledkom spolupráce pivovaru Heineken Slovensko a minipivovaru Richtár Jakub.

Letný špeciál

Oba pivovary patria do opačného spektra pivovarov. Kým pivovar v Hurbanove je z pohľadu kapacity najväčším v krajine, bratislavský minipivovar sa zaraďuje medzi najmenších producentov piva u nás. Predstavitelia oboch pivovarov sa však dohodli na spolupráci.

Spoločnosť Heineken venovala minipivovaru 500 kilogramov sladu a ten pre svojich návštevníkov navaril špeciál – ležiak Richtár Jakub 12% z Hurbanovskej sladovne.

„Ďakujeme spoločnosti Heineken Slovensko, že nám venovala svoj slad a my sme mali možnosť a voľnú ruku v príprave špeciálu, ktorým chceme potešiť všetkých našich zákazníkov. Ležiak Richtár Jakub 12% z Hurbanovskej sladovne má príjemnú, ľahkú chuť a skvelo doplní aj rôzne pivné špeciality,“ uviedol Ján Tribulík, majiteľ minipivovaru Richtár Jakub.

Spoluprácu si pochvaľovala aj druhá strana. „Veľmi sa tešíme, že môžeme úvod sezóny osláviť touto príjemnou spoluprácou s dlhoročným pivovarníkom Jánom Tribulíkom. Výsledkom pivovarníckeho majstrovstva v kombinácii s našim domácim hurbanovským sladom je výnimočný pivný špeciál,“  povedala Helena Windisch, manažérka korporátnych vzťahov Heineken Slovensko.

Rozhýbanie trhu

Heineken chcel aj touto spoluprácou otvoriť letnú sezónu. „Verím, že Richtár Jakub 12% z Hurbanovskej sladovne je predzvesťou úspešnej sezóny, ktorá privedie do HORECA prevádzok množstvo spokojných zákazníkov,“ uviedla Windisch.

Richtár Jakub 12% z Hurbanovskej sladovne je nefiltrovaný, nepasterizovaný svetlý ležiak z dielne Jána Tribulíka. Pivo má príjemnú arómu, stredne plné telo a vyššiu horkosť na úrovni 35 IBU. Minipivovar navaril celkovo 350 litrov špeciálu a k dispozícii bude do vypredania zásob.

Prečítajte si aj

Richtár Jakub: Varím pre radosť a nie preto, že treba

Snímka: Heineken Slovensko