Fajn pitie, ktorému chýbalo viac iskrenia (Everyday Hazy APA)

Everyday Hazy APA

Ponuku poľských remeselných pív obľubujeme, to ste si asi mohli všimnúť. Vždy sa radi vraciame do tamojších obchodov, v ktorých stále nájdeme niečo nové. Tak tomu bolo aj v prípade pivovaru Funky Fluid. Ten založili v poľskej Varšave Michał Langier a Karol Mizielski. Dlhé roky pôsobili v pivovarníckom priemysle a rozhodli sa založiť vlastný projekt. Z ich produkcie ochutnáme kúsok s názvom Everyday Hazy APA.

Názov piva: Everyday Hazy APA

Pivovar: Funky Fluid

Druh piva: New England IPA

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 12°

Obsah alkoholu: 4,6 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, pšeničný slad, plátky ovsa, plátky pšenice, kvasinky, chmeľ (Citra, Mosaic, Falconer’s Flight, Amarillo).

Cena: Za politrovú fľašu sme zaplatili 2,20 eura.

Farba: Zlatistá, pivo je jemne kalné.

Pena: Jemná, šľahačkovitá, nevýrazná.

Vôňa: Na proklamovaný štýl nevýrazná. Kombinácia grepu, pomela, ananásu i kvasiniek.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť jemne vyššia. V chuti nájdete kombináciu grepu, pomela, limety, ananásu či marakuje. Prítomné sú aj náznaky oxidácie. Horkosť je nevýrazná, doznievanie jemne korenisté.

6.5/10

Zhrnutie

Fajn pitie, ale do kolien sme z neho nešli. Ale tu sa treba pozrieť aj na obsah alkoholu. Pivo má 4,6 percenta alkoholu a na túto úroveň ponúkne pivo príjemné pitie, ktoré zaujme ovocnou linkou, pomerne sviežimi tónmi a ľahkou piteľnosťou. Pre nás je to však za 6,5 bodu.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.75/10 (2 hodnotení)