Priemerné leto v Rakúsku (Citra Beach Sommerbier)

brauhaus-gusswerk-citra-beach-sommerbier

Prvý nástrel: Rakúšania sa môžu chváliť dlhoročnými skúsenosťami s varením piva. V krajine je niekoľko pivovarov, ktorých história sa začala písať už pred rokom 1900. Dnes sa však pozrieme na jeden novodobý. Pivovar Brauhaus Gusswerk založili v roku 2007 a už o šesť rokov sa musel sťahovať do nových priestorov. Jeho charakteristickým znakom je to, že chce variť biopivá. Rakúšania si na nálepku bio akosi potrpia a v Salzburgu (kde pivovar sídli), kráčajú týmto trendom. My si od nich otestujeme pivo s názvom Citra Beach. Aj pekná etiketa naznačuje, že pôjde o kúsok určený na leto.

Názov piva: Citra Beach Sommerbier

Pivovar: Brauhaus Gusswerk

Druh piva: Špeciálny Ležiak

Krajina: Rakúsko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 4,5 %

Zloženie: Na etikete ho nenájdete. Pivovar uvádza, že pri varení použil americké chmele.

Cena: Pivo sme kúpili v rakúskej pivotéke. Vyšlo na 2,70 eura.

Farba: Oranžovo-červená. Pivo je kalné, keďže je nefiltrované.

Vôňa: Prekvapenie. Čakal som viac ovocia, dominuje však karamel, jemne oriešky a v závetrí aj ovocné tóny. To je tak, keď etiketa piva klame.

Pena: Smotanová, pekne krúžkovala pohár.

Chuť: Úvod je nevýrazný a plochý, v strede dochádza k zmene. Zachytíte tu kombináciu karamelu, lesného i citrusového ovocia. Cez šumienkovú pachuť sa dostanete k jemne horkastému záveru.

5.5/10

Zhrnutie

Tak toto nie je pivo na leto. Pod pojmom „pivo na leto“ si predstavujeme ľahké, osviežujúce a voňave pivo. Toto by túto definíciu napĺňalo len z časti. Po nevýraznom úvode prichádza k slovu stred, v ktorom úraduje hlavne karamel, jemne oriešky a tóny citrusového a lesného ovocia. Najmä v druhej polovici pôsobí rozhádzane, neusporiadane a chýba mu lahodnosť. Koncovka je jemne horkastá. Pre mňa je to priemerné pivo. Nevychytané, trocha rozhádzané. Dávam 5,5 bodu.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.25/10 (2 hodnotení)