Príjemná a lahodná APA z Bojníc (Panská APA 12°)

Panská APA 12°

Bojnice by sme mohli nazvať aj turistickou destináciou. V tomto kúpeľnom meste nájdu turisti viacero atrakcií. Okrem kúpeľov aj pekný zámok či zoologickú záhradu. Na svoje si prídu aj fanúšikovia piva. Ten otvorili pred tromi rokmi a nesie názov Panský pivovar Bojnice. Dnes v našej pomyselnej pivnej kartotéke založíme ich degustačnú kartu, pretože ochutnáme ich pivo s názvom Panská APA 12°.

Pivovar pivo charakterizuje nasledovne: „Vrchne kvasený špeciál typu American Pale Ale, má krásnu zlatú farbu a hustú bielu penu. Aromatický chmeľ Amarillo mu dodáva citrusovú a kvetinovú vôňu. Je to ľahké pivko na dlhé letné večery.“

Názov piva: Panská APA 12°

Pivovar: Panský pivovar Bojnice

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 12°

Obsah alkoholu: 5,0%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasnice.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme zaplatili 3,59 eura.

Farba: Zlatistá, pivo je takmer číre.

Pena: Vysoká, nadýchaná. Mala šľahačkovitú štruktúru.

Vôňa: Kombinácia grepu, pomarančov a kvasiniek.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia grepu, pomarančov aj náznakov kvetiniek. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie jemne korenisté.

7/10

Zhrnutie

Príjemná a lahodná APA. Nevyniká, ale určite ani nesklame. Je to taká stredná zlatá cesta, ktorá zaujme piteľnosťou. Cieľom je určite ponúknuť  pitie, pri ktorom viete sedieť celý večer. To sa naplno potvrdzuje. Za nás je to slušná sedmička. Prečo nie?

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.13/10 (4 hodnotení)