Príjemné citrusové pitie s vlastnou pesničkou (Lemon Drop)

Lemon Drop

Dnes ochutnáme kúsok s názvom Lemon Drop, pri ktorom spojili sily kočovný pivovar Radošina a Piešťanský pivovar ŽiWell. Ide o štýl Session IPA. Pivovarníci ju ozvláštnili o citrónovú trávu a čaj. Pivovar ho predstavil nasledovne: „Predstavujeme ideálnu prevenciu a liečbu nielen kašľa, ale všetkých chorôb a neduhov – Lemon Drop. Toto pivo okrem sladov obsahuje zelený čaj, zmes bylín a samozrejme je napumpované citrónom. Lemon Drop má peknú svetlú farbu, bielu penu a jemný zákal zo pšeničného sladu. Už pri prvom kontakte zacítite výraznú vôňu citrónu, citrusov a chmeľovej silice.“ Zaujímavosťou je to, že pivo má aj vlastný soundtrack, keď pesničku nahrala skupina The Martens.

Názov piva: Lemon Drop

Pivovar: Spolupráca pivovaru Radošina a Piešťanského pivovaru ŽiWell

Druh piva: Session IPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 12°

Obsah alkoholu: 4,8 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, pšeničný slad, chmeľ, čaj, kvasnice.

Cena: Pivo nám poskytol na testovanie samotný kočovný pivovar.

Farba: Jantárová, pivo je kalné.

Pena: Smotanová, hutná. Vystúpala vysoko a pomaly padala.

Vôňa: Citrusová. Rozoznať môžete grep, limetku i pomaranč.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť je jemne vyššia. V chuti dominuje citrusová tráva, okrem nej aj limetka, pomaranč, kvetinky, čaj aj náznak šumienkovosti. Horkosť je príjemná stredne výrazná, doznievanie ovocné, citrusové.

7/10

Zhrnutie

Veľmi príjemné pitie. Decentné, uhladené a zároveň dobre piteľné. Poteší hlavne priaznivcov citrusových tónov. Citrusová linka je totiž výrazná (až na hrane, keď sa blíži k parfémovosti) a dáva tomuto pivu ráz. Každopádne pivo je príjemné. Za nás silná sedmička. Dobrá robota.

Sending
Hodnotenie čitateľov
3.85 (13 hodnotenie)