Unikátne pivo z Austrálie (Cooper Sparkling Ale)

Prvý nástrel: Pivo z Austrálie sme ešte na našej stránke netestovali. Dnes to zmeníme. V chladničke sa nám totiž chladí kúsok s názvom Sparkling Ale. Pochádza z  austrálskeho pivovaru Cooper Brewery. Pivovar založili už v roku 1862 a do dnešných dní je vlastnený rodinou zakladateľa. Je to určitá zvláštnosť, aj preto je pivovar najväčším v austrálskom vlastníctve. V jeho ponuke dnes nájdeme vyše desiatku rôznych druhov. Práve Sparkling Ale patrí medzi najpopulárnejšie. Ide o štýl Australian Sparkling Ale. Už názov napovedá, že ide o štýl, ktorý vznikol v Austrálii a má blízko k English Pale Ale. A v čom je unikátne? Cooper je jediným pivovarom, ktorý tento štýl vyrába.

Názov piva: Sparkling Ale

Pivovar: Cooper Brewery

Druh piva: Australian Sparkling Ale 

Krajina: Australia

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 5,8 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo sme dostali darom.

Farba: Žlto-oranžová. Pivo je kalné, keďže je nefiltrované.

Pena: Vysoká, šľahačkovitá. Pomerne rýchlo padala.

Vôňa: Sladová, dominuje hlavne karamel. Jemne zachytíte oriešky aj náznaky mliečnej čokolády.

Chuť: Sladový úvod je výrazný a výrazná sladová linka sa tiahne celým pivom. V strede nájdete kombináciu karamelu, mliečnej čokolády a sladkastého ovocia. Koncovka je horkastá. Pivo má vyššiu rezkosť.

6.5/10

Zhrnutie

Zaujímavé pivo. Sladkasté, pomerne monotónne s horkastým záverom. Toto bola naša austrálska premiéra. V prvom rade musíme konštatovať, že toto pivo je iné a až tak nezapadne do kategórie „europivo“. Určite vyčnieva sladkosťou a horkosťou. Tóny sú hutné a celkom pekne vyskladané. Veľkým mínusom je výrazná nasládlosť tohto piva. Tá to všetko zabíja. Dávame 6,5 bodu.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.5/10 (6 hodnotenie)