Príjemné letné pivo z Poľska (Doctor Brew Summer Ale)

Prvý nástrel: Podľa čoho spoznáte, že sa majitelia pivovaru varením piva bavia? Nahliadnutím do ponuky. V ponuke poľského pivovar Doctor Brew nájdete vyše 50 druhov piva. Založili ho dvaja domovariči a na poľskom trhu si za ostatné roky vybudovali slušné meno. Dnes si od nich otestujeme kúsok s názvom Summer Ale, ktorý pivovar zaradil do štýlu American Pale Ale.

Názov piva: Doctor Brew Summer Ale

Pivovar: Navaril Doctor Browar v pivovare Browar Bartek.

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 11 %

Obsah alkoholu: 4,2 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad (viedenský, plzeňský, Pale Ale), pšeničný slad, chmele (Citra, Mosaic, Polaris, Aramis), kvasinky. 

Cena: Pivo sme kúpili v poľskom supermarkete, cena bola v prepočte 1,70 eura.

Farba: Žlto-oranžové. Pivo je kalné, keďže ide o nefiltrovaný kúsok.

Pena: Šľahačková, vysoká. Rýchlo vystúpala do výšok a pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Citrusové ovocie a jemne trávnaté tóny. Nájdete však aj sladkasté odtiene. Pri prvom privoňaní som si povedal, že ide o letné pivo.

Chuť: Sladový úvod je postavený vysoko a stred ho prekonáva. V strede dominujú tóny citrusového ovocia (pomaranč, grep) a jemne aj kvetinky či jahoda. Koncovka je príjemne horkastá. Pivo má vyššiu rezkosť.

7/10

Zhrnutie

Nestalo sa nám to prvýkrát. Nepasterizované pivá, ktoré zvyknú predávať supermarkety pri bežnej teplote vykazujú znaky vyššej rezkosti. S najväčšou pravdepodobnosťou je to ovplyvnené aj tým, že kvasinky pracujú a ovplyvňujú samotné pivo. Že sa niečo deje môžete pozorovať už pri otvorení fľaše, keď má pivo tendenciu vypeniť. Tento kúsok je celkom príjemný, ubližuje mu vyššia rezkosť. V strede je silná citrusová linka, ktorá prechádza do príjemne chmeľovej koncovky. Bolo by zaujímavé porovnať tento produkt s čapovanou verziou. Teraz je to sedem bodov. Pokojne vyskúšajte, pivo je celkom pekne vyskladané, pôsobí však trocha surovejšie.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8/10 (3 hodnotení)