Keď pri hodnotení piva poviete „Waw“ (5$ Milkshake IPA)

Keď si pozriete stránku pivovaru Létající Chroust, zaujme už samotné predstavovanie. „Keď sa v jednej domácnosti zíde sládková a pivný nadšenec, nemôže to dopadnúť inak, ako cirhózou pečene alebo pivovarom. My sa pokúšame o oboje,“ píšu spolumajitelia pivovaru. V ich portfóliu nájdete asi 14 druhov piva. Medzi nimi nájdete aj pivo s názvom 5$ Milkshake IPA. Podľa autorov ide o nový štýl New England IPA. Ide o fenomén posledného roku, keď sa IPA necháva úmyselne zakalená. Vytvára to nový pocit v ústach, keď je pivo o čosi viac krémovejšie a zaoblenejšie.

Názov piva: 5$ Milkshake IPA – New England IPA

Pivovar: Létající Chroust

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Česko

Stupňovitosť: 16°

Obsah alkoholu: 7 %

Zloženie Voda, jačmenný (Pale Ale, kyslý) a pšeničný slad, chmeľ (Columbus, Citra, Enigma), ovsené vločky, laktóza, kvasinky.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili dve eurá.

Farba: Medená, pivo je jemne kalné.

Pena: Smotanová, vysoká. Vystúpala vysoko a pomaly padala, pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Výrazne citrusová. Pekná kombinácia pomarančov, limetky i záhradného ovocia.

Chuť: Sladový úvod je výrazný, v hutnom tele sa kombinuje citrusové ovocie ako pomaranč, grep, ale aj ríbezle, čerešne či čučoriedky. Prechod k horkastému záveru je nezvyčaný a osviežujúci.

8.5/10

Zhrnutie

Parádne pivo. Ovocné, iskrivé a veľmi dobre piteľné. Najsilnejším je práve mnohorozmerný stred, v ktorom to poriadne iskrí. Prechod od stredu k záveru je akoby zjemnený a umocňuje doznievanie citrusovej linky. Zmienenú zvláštnosť mohla spraviť laktóza. Celkovo je dojem nadpriemerný a pivo patrí do kategória zážitkových. Žiadna pachuť či výrobná chyba. Dnes je to za 8,5 bodu. Vďaka za zážitok.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.88/10 (8 hodnotenie)