Príjemné pivo z Holandska (De Molen Op & Top)

De Molen Op & Top

Prvý nástrel: Dnes zablúdime do Holandska. Práve tam sídli pivovar s názvom Brouwerij De Molen. Jeho história je pomerne mladá. Pivovar založili v roku 2004. Za ten čas si stihol vybudovať slušné meno nielen doma, ale aj za hranicami. Pivovaru sa darí a musel rozširovať výrobu, aj preto však svojím fanúšikom sľúbil, že zostane taký, akým ho poznali. Medzi jeho sľuby patrí napríklad to, že bude vždy experimentovať a inovovať. My si dnes otestujeme kúsok, ktorý nesie názov Op & Top a zaraďujeme ho do štýlu Bitter.

Názov piva: Op & Top

Pivovar: Brouwerij De Molen

Druh piva: American Bitter

Krajina: Holandsko

Stupňovitosť:

Obsah alkoholu: 4,5 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo sme dostali darom.

Farba: Oranžovo-červená. Pivo je mútne.

Vôňa: Nádherná. Zachytíte v nej pomaranče, grep, marhule, ale aj jahody či černice.

Pena: Smotanová, zložená z jemných bubliniek.

Chuť: Úvod je vyššie postavený a prechádza do výraznejšieho stredu. V ňom nájdete kombináciu citrusového ovocia (grep, pomaranče), ale aj sladkastých tónov (jahody, hrozno). Koncovka je jemne chmeľová.

7.5/10

Zhrnutie

Príjemné pivo. Tóny určite nevyskakujú do vysokých výšok a nie sú hutné, pri pohľade na obsah alkoholu a stupňovitosť je však všetko odpustené. Najvýraznejší je stred, v ktorom nájdeme peknú kombináciu sladkého (jahody) aj kyslého (grep, pomaranč) ovocia. Záver je príjemne horkastý. Výborne piteľné pivo. Tóny sú pekne uhladené, pekne do seba zapadajú a nabádajú k ďalšiemu pitiu. Kúsok ako stvorený na leto. Dávam 7,5 boda. Výborné pivo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7/10 (7 hodnotenie)