Príjemný chmeľový diktát z Ameriky (Easy IPA)

Flying Dog Easy IPA

Prvý nástrel: Dnes si tu otestujeme Ameriku. V kórejských potravinách sme kúpili pivo s názvom Easy IPA. Navarili ho v Spojených štátoch v pivovare Flying Dog Brewery. Pivovar je pomerne mladý, otvorili ho len v roku 1990. Špecializuje sa na vrchne kvasené pivá. Nás pivovar zaujal pomerne originálnou fľašou, uvidíme či bude mať aj originálny obsah.

Názov piva: Easy IPA

Pivovar: Flying Dog Brewery

Druh piva: Session India pale Ale (Má nižší obsah alkoholu ako klasická IPA a dominantnú chmeľovú chuť.)

Krajina: USA

Stupňovitosť: Neuvádza

Obsah alkoholu: 4,7%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ.

Farba: Svetlo – žltá. Pivo je číre.

Vôňa: Výrazne ovocná a svieža. Cítim jahody, grep či hrozno.

Pena: Zapenila, konzistencia bola jemná a postupne padala.

Chuť: Hneď v úvode ma zaskočila vyššia rezkosť piva. Chuť je tak schovávaná za bublinky. Sladové tóny sú málo rozvinuté. Ovocnú sviežosť cítite až v strede. Koncovka je chmeľová poriadne.

7/10

Zhrnutie

Zaujímavé pivo. K dokonalosti mu pár krokov chýba. Aspoň v mojich predstavách. Poďme k veci. Sladové tóny sú jemné. Podobne je tomu aj pri strede piva. V ňom môžete zachytiť jemné grepové tóny. Záver je chmeľový masaker. Práve horkosť vyčnieva nad všetkým. Ostatné tóny sa ako keby ani neprejavili. To je škoda. Piteľnosť je dobrá. Prvotná rezkosť postupne vyprchala a pivo sa pije príjemne. Celkovo však ide o nadpriemerný kúsok. Aj kvôli výhradám dávam „len“ sedmičku. Pivo si však určite dajte. Najmä počas leta môže zapasovať.