Ak na toto pivo natrafíte, pokojne ho kúpte (Italian Pale Ale)

Target 2000 - Italian Pale Ale

Podnikanie v pivnom biznise môže byť rôzne. Niekto pivo varí, niekto ho len predáva. Talianska spoločnosť Target 2000 začínala ako dodávateľ piva pre podniky v segmente HoReCa. Neskôr sa však rozhodla, že pivo bude dodávať aj do maloobchodu. Začala nielen dovážať pivo z iných pivovarov, ale pivo začala aj produkovať.

Lepšie povedané, nechala si pivo variť na zákazku. Dnes spolupracuje napríklad s poľským pivovarom Van Pur, vlastní však aj pivovar Amarcord. V  portfóliu skupiny nájdeme talianske značky ako Lucilla, Contessa, Tosca, Arcana, Libra či Hip Hop. Dnes ochutnáme pivo s názvom Hip Hop – Italian Pale Ale.

Názov piva: Hip Hop – Italian Pale Ale

Pivovar: Target 2000

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Taliansko

Stupňovitosť: 13,5°

Obsah alkoholu:  6,1%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ.

Cena: Pivo sme dostali darom.

Farba: Medená, pivo je takmer číre.

Pena: Nízka so šľahačkocitou štruktúrou.

Vôňa: Kombinácia grepu, limety, marakuje aj tónov sena.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť jemne vyššia. V chuti kombinácia pomarančov, grepu, pomela aj marakuje. Horkosť je výraznejšia, doznievanie citrusovo-korenisté s jemnou pikantnou koncovkou.

7.5/10

Zhrnutie

Fajn IPA, ktorá je hutná, iskrivá a celkom dobre vyskladaná. Prechody sú príjemné, celkové vyznenie podarené a vkusné. K dokonalosti chýba väčšia čistota tónov. Za nás to dnes bolo na 7,5 bodu. Keby sme na toto pivo natrafili, určite by sme si ho v Taliansku kúpili.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.75/10 (2 hodnotení)