Prudko piteľná kolóna vrakov (Hellstork Châtillon)

Hellstork Châtillon 12

Prvý nástrel: Kočovníci z pivovaru Hellstork sú na našom trhu obľúbení a potvrdili to viacerými kúskami. Dnes si posvietime na pivo z ich produkcie, ktoré nesie názov Châtillon. Ide o kúsok, ktorý zaraďujeme do belgického štýlu. Názov je inšpirovaný rovnomenným belgickým mestom vo Valónsku. Práve v ňom nájdete dlhú kolónu vrakov. A auto nájdete aj na etikete piva.

Názov piva: Châtillon 12°

Pivovar: Kočovný pivovar Hellstork (navarené v JAMA Craft Brewery)

Druh piva: Belgian Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 12°

Obsah alkoholu: 4,5 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, americký chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo sme dostali priamo od pivovaru na testovanie.

Farba: Žlto-oranžová. Pivo je mútne, keďže ide o nefiltrovaný a nepasterizovaný kúsok.

Vôňa: Výrazne sladová. Cítim hlavne med, nádych banánov a jemného korenia.

Pena: Hutná, smotanová. Držala si tvar a krúžkovala pohár.

Chuť: Úvod začína slabšie. Zaiskrí to až v strede, kde sa k slovu hlási kombinácie jemnej ovocnej kyslosti a kvetinkového závanu. Koncovka je výrazne horkastá.

7/10

Zhrnutie

Prudko piteľné pivo. Práve tento aspekt je pri tomto kúsku najsilnejší. Ale pekne od začiatku. Úvod začína mierne a o vysokej rýchlosti sa nedá hovoriť ani v strede. Tu zachytíte kombináciu ovocnej kyslosti a kvetinkového dojazdu. Najsilnejší je záver, kde váš čaká výrazný horkastý dojazd. Ešte pár sekúnd po dopití vám doznieva v ústach príjemná horkosť. Tóny sú pekne vyskladané, najmä v úvode a bruchu piva však absentuje väčšia hutnosť chutí. To pomáha piteľnosti tohto kúsku. Pivo je ľahšie a vhodné aj na viac kôl. Dávam silnú sedmičku. Stojí za vyskúšanie.