Prvotriedne pivo zo slovenského supermarketu (Gulden Draak)

Len málo pivovarov na svete sa môže pýšiť takou tradíciou ako belgický Brouwerij Van Steenberge. Založili ho ešte v roku 1784, v čase, keď bolo pitie piva zdravotne istejšie, ako pitie vody. Postupom času sa pivovar profiloval a rástol. Dnes v jeho produkcii nájdete vysokostupňové pivá, ktoré odrážajú hlavnú filozofiu pivovaru. Ten sa totiž rozhodol produkovať špeciály namiesto vysokoobrátkových pív. Hlavnými exportnými trhmi pivovaru sú USA, Holandsko a Taliansko. Dnes si otestujeme kúsok s názvom Gulden Draak. Ten je bežne dostupný aj v slovenských supermarketoch.

Názov piva: Gulden Draak

Pivovar: Brouwerij Van Steenberge

Druh piva: Belgian Strong Ale

Krajina: Belgicko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 10,5%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, cukor, kvasinky.

Cena: Pivo sme kúpili v balíku šiestich pív za 10 eur.

Farba: Hnedo-červená. Pivo je jemne kalné.

Pena: Smotanová, hutná. Vystúpala vysoko a pozvoľne padala.

Vôňa: Intenzívna. Kombinácia koriandru, karamelu, medu, klinčekov i ďalších korenín.

Chuť: Sladový základ nastupuje nevtieravo, v strede však vyskočí a chuť sa stupňuje až do konca. V tele nájdete kombináciu karamelu, koriandru, ríbezlí, ktorá je podčiarknutá korenistou, pikantnou linkou. Všetko do prechádza cez jemne horkastý koniec až po príjemne korenisté doznievanie.

8.5/10

Zhrnutie

Hutný, korenistý a príjemne pikantný kúsok. Je pekne vyskladaný, tóny ukazujú maximum čo vedia a celkový dojem je tak veľmi príjemný. Nehovoriac o tom, že alkohol je v tomto kúsku schovaný. Určite si všimnite korenisto-pikantnú linku. Krásny príklad Belgicka. Pivo u nás dostáva 8,5 bodu. Treba ochutnať. Pozor, nie je to kúsok, ktorý budete obracať celý večer. Skôr je to taká príjemná bodka za večerom.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.82/10 (19 hodnotenie)