Pšenica, ktorú si zasadil český starosta (Primátor Weizenbier)

Primátor Weizenbier

Prvý nástrel: Po dlhom čase sa vraciame k pivovaru Primátor. Ide o český pivovar, ktorý sa veľkosťou zaraďuje medzi veľkých hráčov. Kedysi ste ho mohli bežne kúpiť aj v obchodnej sieti Tesco, už niekoľko mesiacov tam však chýba. Dôvod? Vraj problémy s výkupom fliaš. V našom okolí je Primátor celkom obľúbený. Pivovar na rozdiel od ostatných veľkých, ponúka aj vrchne kvasené pivá a tak je jeho ponuka o čosi širšia ako u iných hráčov. Dnes si otestujeme pivo Weizenbier. Dá sa povedať, že ide o vlajkovú loď pivovaru. Práve s týmto pivom totiž vyhráva najviac súťaží.

Názov piva: Primátor Weizenbier

Pivovar: Primátor

Druh piva: Pšeničné

Krajina: Česko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 4,8 %

Zloženie:  Voda, pšeničný slad, jačmenné slady, upravený chmeľ.

Miesto nákupu: Kúpili sme ho v Česku. tam ho majú bežne v supermarkete.

Farba: Slámová. Pivo je mútne, keďže je nefiltrované.

Vôňa: Tá je bohatá. Cítim klinčeky, banány, mandarínku, ale aj kvetinkový podtón.

Pena: Klasická pšenička, ktorá vyskočila a celkom rýchlo padla. Jemné bublinky.

Chuť: Už úvod je svieži a ovocnú kyslosť nachádzate aj v strede. Práve ten je v tomto kúsku najsilnejší. Pivo je výrazná nasladlé a horkosť v závere nehľadajte.

7/10

Zhrnutie

Prudko piteľná pšenica. Tóny sú síce celkom pekne vyskladané, ale do prvej triedy to akosi nestačí. Najsilnejší je stred, v ktorom sa kombinuje ovocná sviežosť mandarínky, jahody a citrusových plodov. Koncovka plynie pekne, bez rušivých momentov. Celkový dojem je nadpriemerný. Pivo je piteľné. Dávam sedmičku. Pokojne vyskúšajte. Asi jedna z najlepších pšeníc, ktoré si kúpite v supermarkete.