Rakúske pivo, ktoré vás čertovsky zahreje (Urbock)

Urbock

Prvý nástrel: Jedno z najsilnejších pív na svete. Takouto vetou sa na zadnej etikete chváli kúsok z rakúskeho pivovaru Schloss Eggenberg. Má názov Urbock a očakávame od neho poriadny alkoholový závan. Silné pivá sú dobrým marketingovým ťahom, na chuti im to však častokrát nepridáva. A to aj napriek tomu, že tento kúsok zrel podľa autorov až 9 mesiacov. Na etikete sa chvália aj tým, že toto pivo je známe aj ako „Koňak pív“.

Názov piva: Urbock

Pivovar: Schloss Eggenberg

Druh piva: Doppelbock

Krajina: Rakúsko

Stupňovitosť: 23°

Obsah alkoholu: 9,6 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, chmeľový extrakt.

Farba: Zlatistá.

Vôňa: Sladová. Celkom príjemná. Dominuje karamel.

Pena: Zapenila, trocha podržala konzistenciu a spadla. Konzistencia bola jemná.

Chuť: Začína to zaujímavo. Sladová chuť je nastavená na najvyššie obrátky. Ako keď sadnete do auta a ono ide hneď stovkou. Stred je príjemne karamelový. Cítim aj medové zaoblenie tónov. Koncovka je chmeľová. Alkohol samozrejme cítite.

7/10

Zhrnutie

Zahreje, čo vám poviem. Také pivko, ktoré prešlo okolo whisky. Sladové tóny sú príjemné. Karamel, med či náznaky škorice. Za to palec hore. Chmeľový dojazd podľa mňa nepôsobí dôveryhodne. Koncovka vás zahreje, čo je spôsobené alkoholom. Celkové dojmy sú však celkom dobré. Určite by ste ho mali vyskúšať. Hodí sa najmä ako príjemná bodka večera. Dávam sedmičku.