Keď sa neukrýva len Ježiško, ale aj alkohol (Nachmelené Vianoce vol.2)

Silkers Brewery - Nachmelené Vianoce vol.2

Vianoce sa blížia a aj slovenské pivovary nachystali vianočné špeciály. Platí to aj o pivovare Šilker’s Brewery, ktorý spolu s pivotékou Pivný raj predstavil druhú edíciu piva s názvom Nachmelené Vianoce.

Pivo predstavil nasledovne: „Druhé pokračovanie Nachmelených Vianoc prichádza aj tento rok. Tohtoročné Nachmelené Vianoce 2 sa nesú v hybridnym štýle piva – Cold IPA. Pivo je kvasené ležiackymi kvasinkami pri teplotách vrchne kvasených pív (18°C), ale nachmelené ako IPA. Vlastnosti prudko piteľného ležiaku s dobre nachmelenou IPAou sú teraz v jednom pive. Na chmelenie sme použili výhradne jednu odrodu chmeľu Strata, ktorý je veľmi zaujímavý a skvele sa hodí do tohto štýlu aj na obdobie Vianoc.“

Názov piva: Nachmelené Vianoce vol.2 – Cold IPA

Pivovar: Spolupráca Pivný raj a Šilker’s Brewery

Druh piva: India Pale Ale (predstavené ako Cold IPA)

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  7,5%

Zloženie: Voda, jačmenné slady, ryžové vločky, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za pollitrovú plechovku sme zaplatili 4,90 eura.

Farba: Zlatistá, pivo je jemne kalné.

Pena: Vysoká, nadýchaná so šľahačkovitou štruktúrou.

Vôňa: Kombinácia karamelu, hrozna, kôstkového ovocia, granátového jablka.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia kôstkového ovocia, hrozna, melónu. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie horkasté s ovocnou stopou. Vyšší alkohol necítite.

Zhrnutie

Musíme uznať, že v tomto pive je alkohol brilantne ukrytý. Pijete a po čase zistíte, že to nie je len také popíjanie. Tóny sú hutné, ovocie nie až také výrazné. A tu je otázka, čo od piva očakávate. Ak hľadáte ovocnú nálož, tu ju nedostanete. Pivo je remeselné urobené podarene. Za nás je to osmička. Hlavne za vyskladanie, lahodnosť a piteľnosť.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.08/10 (6 hodnotenie)