Vydarené nočné rande s tmavou Eliškou (Eliška)

Polička Eliška

Prvý nástrel: Měšťanský pivovar v Poličce sme už na našich stránkach predstavovali. Zaujal náš predovšetkým zaujímavý príbeh jeho majiteľa Karla Witza. Ten nie je na Slovensku známy ako pivovarník, ale hudobník. Bol totiž členom aj skupiny Modus. Dnes si premiérovo otestujeme pivo z tohto pivovaru. Nesie meno Eliška a ide o špeciálne tmavé pivo. To navarili prvýkrát pred Vianocami v roku 2010. Uvidíme ako „zašmakuje“.

Názov piva: Eliška, tmavé speciální pivo

Pivovar: Měšťanský pivovar v Poličce

Druh piva: Špeciálne tmavé pivo

Krajina: Česko

Stupňovitosť: 13,5°

Obsah alkoholu: 5,8 %

Zloženie: Voda, bavorský, český, karamelový a farebný slad, cukor, upravený žatecký chmeľ.

Cena: Pivo sme kúpili na Salóne Piva za žetóny.

Farba: Čierna s nádychom do červena.

Vôňa: Predovšetkým káva.

Pena: Zapenila, ale konzistenciu si dlho nedržala.

Chuť: Už úvod je postavený vysoko a tento trend pokračuje v priebehu celého piva. V strede zachytíte medovú sladkosť, ríbezľovú kyslosť a kávové tóny. Koncovka je horkastá mierne. Trochu ma vyrušovala vyššia rezkosť.

7/10

Zhrnutie

Príjemné pivo. Tóny sú pekne vyvážené a vyskladané vedľa seba ako ruská armáda na prehliadke na Červenom námestí. Úplne kúzelný je stred, kde nájdete aj sladkosť, náznaky kyslosti a tajomných kávových tónov. Koncovka je horkastá len mierne. Piteľnosť je dobrá, pri rezkosti to však trochu uletelo. Ale nič hrozné. Tomuto kúsku dávam sedmičku. Vyskúšajte. Viem si predstaviť, že čapované by bolo ešte lepšie. Palec hore aj za to, že bolo nepasterizované.