Reakcia na článok: „Žil Verne: Odvrátili sme krach“

V článku Žil Verne: Odvrátili sme krach, teraz chceme expandovať sa majiteľ konceptu Žil Verne vyjadroval o problémoch, ktoré musel riešiť v podniku. „Bývalý obchodný partner dostal na hodinu výpoveď. Zistili sme, že neboli dlhodobo uhrádzané faktúry dodávateľom či sládkom, každodenná tržba bola často požívaná na iné účely, ktoré nesúviseli s podnikom. Keďže pán M. Miškov nevrátil ani súkromnú pôžičku v desiatkách tisíc eur, reálne hrozilo, že podnik ako taký skrachuje,“ uviedol Juraj Kóša.

V reakcii na to sa ozval aj M. Miškov. My uverejňujeme celú jeho reakciu na vzniknutú kauzu.

***

Juraj Kóša ukradol Žil Verne. Ukradol podnik, ktorý som vybudoval ja a nie on. Ukradol ho trápnym spôsobom, ktorý mu je vlastný a pripomína zlodejstvá z 90tych rokov.

Táto krádež sa mu podarila iba na základe toho, že na priestor v ktorom je prevádzka Žil Verne má nájomnú zmluvu uzatvorenú na svoju spoločnosť BA REAL s.r.o. A jedného dňa jednoducho vymenil pokladničný systém našej spoločnej firmy BEERPUB s.r.o. s ktorou sme Žil Verne prevádzkovali viac ako rok, za pokladničný systém už len svojej spoločnosti BA REAL s.r.o.

Jednoducho lacný a trápny podvod.

Nie je vôbec pravda, že musel podnik zachraňovať od krachu, pretože naša spoločnosť BEERPUB s.r.o., ktorá Žil Verne prevádzkovala vykázala už v roku 2016 zisk. A v lete roku 2017 mala naša spoločnosť zisky naozaj veľmi dobré. No a práve v tomto období sa Kóša rozhodol, že ma okradne o podnik, ktorý som vybudoval.

Na to, aby to mohol urobiť, musel začať šíriť klamstvá o tom, že som bral z firmy peniaze. No pravda je taká, že jediný kto si posielal z nášho firemného účtu peniaze na súkromný účet bol on.

Klamstvo je aj to, že sme mali nejaké nezaplatené faktúry, ktoré by boli nad rámec normálnej prevádzky. Naviac 90 percent všetkého sa platilo v hotovosti.

Nechcem tu už ďalej rozvádzať detaily, pretože celú vec majú v rukách moji právnici a dôkazom toho, že ma okradol bude až súdne rozhodnutie.

Podstatné je, že ja aj on veľmi dobre vieme, čo spravil. Ukradol podnik, ktorý som vytvoril, vyviezol sa na mojom chrbte a preto aby sa zahral na pekného, musí i naďalej všetkých klamať a šíriť polopravdy a lži. Inak by skončil.

Ja sa s týmto trápnym zlodejkom ešte vysporiadam ale v právnej a súdnej rovine. No a na konci dňa všetci zistia kde je pravda.

V každom prípade je mi veľmi ľúto, že musím toto ešte vôbec riešiť aj takouto formou a že musíme obťažovať týmito vecami aj čitateľov portálu oPive, ale musel som už reagovať.

V každom prípade ja som rád, že vďaka tomu, že som vytvoril Žil Verne som sa dostal k remeselnému pivu. Aj preto staviam Nobell – craft beer na pevných základoch (už sám :), som rád, že si získava dalších nových zákazníkov, ktorý vedia oceniť poctivé pivo. Ja som si tento nápoj zamiloval a preto sa budem snažiť i naďalej robiť čo najväčšiu osvetu pre slovenský craft beer.

Celkom ma to vyčerpalo, idem si naliať radšej nejakého Hellstorka 🙂

P.S. Ak by kohokoľvek zaujmalo ešte niečo, kludne dojdite do Nobell – craft beer, rád dovysvetlím a môžeme si dať aj pivo 🙂

Diky, čaute. Daj Boh šťastia! Peace!

Martin Miškov

***

Uverejňujeme aj odpoveď na reakciu, ktorú nám poslal J. Kóša.

Svojou reakciou si nás M. Miškov neprekvapil, očakávali sme ju:-). Preto teraz môžeme doložiť naše tvrdenia zmluvami, listinami, prevodmi, výpismi z účtov, príp. kamerovým záznamom. Tvoj právnik, ktorého si pre svoje dlhy nemôžeš dovoliť, bude mať radosť, touto reakciou si si zase zavaril a k ostatným žalobám pribudne ďalšia .-) Ako povedal tvoj brat, mal by si si uvedomiť, že už nie si v politike… ten už za teba platí nájom a auto, nech ťa nevyhodia z bytu… / kľudne ti sem dám jeho sms/. Dlhy máš všade, kam sa pozrieš. Poďme však vecne a konkrétne:

1. Je verejne známe, že koncept Žil Verne vznikol za stolom v pube 100 pív, na vytvorení konceptu a názvu sa podieľalo 5 až 8 ľudí /kľudne sem môžeme dať ich reakciu/, bol vytvorený spoločne a s každým z nich dnes Žil Verne aktívne spolupracuje, s tebou nerobí nikto… ty si dostal na starosti vedenie podniku, keďže si neprispel ani finančné, ani priestorom… tvoje vedenie podniku skončilo nezaplatenými faktúrami, nezaplatenými sládkami, nezaplateným varením v pivovare, nezaplateným soc., zdrav. a daňovou exekúciou – to bol vrchol, dôvod, prečo bolo nutné zasiahnuť a bol si vyhodený/viď. foto, dátum/. Čiže ešte raz, poslednou kvapkou bola daňová exekúcia, ty proste nemáš na vedenie podniku. Len podotázka, ako dopadol tvoj predchádzajúci podnik 1001 …? Radšej tie obrovské dlžoby nekomentujem.

2. Súkromná pôžička – dodnes si mi nevrátil požičané peniaze /zmluva viď. foto/. Tie si si požičal v čase, keď už ťa naháňal exekútor a vedel si, že mi to nemôžeš splatiť… že pozdravujem právnika, ten ti to už vysvetlí, o aký skutok ide…

3. Nezaplatené faktúry dodávateľom – len pár príkladov /viď. foto/. Môžem ich sem doplňovať každé ráno…

4. Exekúcie – len príklad exekúcie na tvoju osobu/viď. foto/

5. Premenované naše pivo Hviezda Juhu a Vynález Skazy – keďže si nemal peniaze na varenie piva, jednoducho si si vzal tieto pivá, ktoré sú zmluvné viazané na Žil Verne, premenoval a predával kade tade po ČR a Poprade. Zaplatil si za chmeľ? Zaplatil si Kazoví za varenie? Máš súhlas autora piva na premenovanie? Bolo fakt zaujímavé kúpiť si vlastné pivo pod iným názvom… neuveriteľné

6. Každodenné vyberanie tržby z účtu – faktúry dodávateľom, soc., zdrav., dane však zostali nezaplatené. Kde som to len počul o tej dobe cashu… Účtovníctvo je po kontrole. Znova pozdravujem právnika, bude mať čo robiť, on ti znova vysvetlí, čo znamená používanie firemných peňazí na iné účely než sú určené.

7. Už nie si v politike, už si nemôžeš vymýšľať, čo chceš. Najprv treba popremýšľať a potom niečo napísať, za tvoju reakciu na článok ťa čaká samozrejme ďalšia žaloba. Každý, kto má chuť na rozprávky od M. Miškova s názvom „Ako si požičať a nevrátiť“ alebo „Ako priviesť každú prevádzku do krachu, prípadne si zahrať lotériu „Daj Miškovovi na faktúru“, zájdite za ním na premenované 8 mesačne pivká… 🙂

Alebo si počkajte na originálny Vynález Skazy od Kaza, Hviezdu Juhu od Mirka Bandzucha, Veľkého Hrdinu od Peta Chňupu alebo IPU/APU od Matta Wirtza. Budú postupne od marca na výčape v Bratislave, od apríla aj v Košiciach a v lete i v Trnave :-).

My sme tu konkrétne listinami, nepriestreľne vysvetlili, čo sa stalo. Pekný deň 🙂