Keď spolupracujú Stupavar a Unorthodox Brewing (Apricot Revenge)

Stupavar a Unorthodox Brewing - Apricot Revenge

Dnes ochutnáme pivo Apricot Revenge. Ide o výsledok spolupráce dvoch pivovarov. Konkrétne sa pod tento kúsok podpísali pivovary Stupavar a Unorthodox Brewing. Druhý menovaný oslavuje svoje desiate narodeniny. Aj toto pivo má byť oslavou okrúhleho výročia.

Pivovary predstavujú tento kúsok nasledovne: „Navarili sme pivo, ktoré sme najskôr skyslili tzv. Kettle Souringom a následne prekvasili Farmhouse kvasinkami. Potom sme do neho ešte pridali marhuľovú šťavu. Apricot Revenge, Imperial Belgian Sour s marhuľami, 17 plato, 7.7% ABV. Pivo je osviežujúce, dobre piteľné, no zradné. Takže si dávajte pozor!“

Názov piva: Apricot Revenge

Pivovar: Pivovar StupavarUnorthodox Brewing

Druh piva: Imperial Belgian Sour

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 17°

Obsah alkoholu:  7,7%

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, chmeľ, belgické kvasnice, ovocný koncentrát.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme zaplatili necelých päť eur.

Farba: Tmavo-žltá, pivo je kalné.

Pena: Stredne vysoká so smotanovou konzistenciou.

Vôňa: Kyseláčik sa nezaprie. Rozoznať môžete marhule a jemne korenistý rozmer.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia marhúľ, limety aj náznakov marakuje a kvetiniek. Horkosť je nevýrazná, kyslosť stredne výrazná, doznievanie ovocno-korenisté.

8/10

Zhrnutie

Začnime tým, že v tomto kúsku je alkohol nebezpečne schovaný. Nepovedali by ste, že toto pivo má obsah alkoholu na úrovni 7,7%. Pivo pôsobí  ľahko, iskrivo a dobre piteľne. Kyslosť je držaná na uzde, zarytým fanúšikom ležiaku však tento kúsok neulahodí. Za nás je to pivo za osem bodov. Bavili prechody aj celkové vyskladanie.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.5/10 (4 hodnotení)