Keď vás pivo pozitívne prekvapí a zaujme (Prekvapenie)

Hellstork - Prekvapenie

Remeselný pivovar Hellstork môže byť na slovenské pomery príklad, ako sa má robiť marketing. Chalani sú aktívni na sociálnych sieťach a ich značka má cveng. Zaujal aj ďalší krok. Koncom minulého roka uviedli „štvopack“ pív. Tri boli stálice a jedno nieslo názov Prekvapenie. Ak bol niekto zvedavý, musel si kúpiť celé balenie. Tento postup je fajn a možno by sa mohli inšpirovať aj ostatné pivovary. Na etikete piva sú len základné údaje, bude to teda prekvapenie aj pre nás.


Odhalenie tajomstva: Pivovar zoženie piva tajil a po uverejnení našej recenzie sa ozval a prezradil, čo v pive nakoniec bolo. Išlo o Sour, ktorý bol ochutený o hrušku a klinčeky.


Názov piva: Prekvapenie

Pivovar: Remeselný pivovar Hellstork

Druh piva: Sour

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 12°

Obsah alkoholu: 5,0 %

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, chmeľ, kvasinky a ???

Cena: Pivo bolo súčasťou štvorpacku. Pivo sme kupovali, ale cenu si nepamätáme.

Farba: Slámovo-žltá. Pivo je kalné.

Pena: Vysoká, jemná, nadýchaná. Pomerne rýchlo padala.

Vôňa: Jemne kyslastá, nájdete v nej náznaky marhúľ, škorice aj pomarančov.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia prezretých marhúľ, pomarančov, sliviek ale aj škorice, perníka či zázvoru. Horkosť je nevýrazná, doznievanie jemne kyselkavé s ovocným dozvukom.

8/10

Zhrnutie

Veľmi podarené pitie. Je to taká kombinácia ľahkého a osviežujúceho pitia s tónmi typickými pre vianočné pitie. Aj to je dôkaz, že vianočné pivo nemusí byť vysokovoltážové. Za nás je to osmička. Určite kúsok, ktorý sa vydaril a pokojne by sa mal zaradiť do stálej ponuky.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.5/10 (5 hodnotenie)