Remeselné pivovary smerujú do Košíc. Aby prelomili „kliatbu“

Hopp and rolla days

S pivnými festivalmi sa na Slovensku roztrhlo vrece. Niektoré sú vážne, iné menej. Do druhej kategórie môžeme zaradiť podujatie s názvom Hop’n’Rolla Days. To začína už dnes v košickom podniku Pokhoi. Aj keď ide už o druhý ročník tohto podujatia, organizátori sa k tomu prvému nepriznávajú. „V podniku Pokhoi sa uskutoční prvý ročník ochutnávkového festivalu remeselného piva a bourbonov. Prvý ročník preto, lebo prvý bol úvodný, štartovací, po dohode usporiadateľov a spokojných návštevníkov, spoločným hlasovaním, vyhlásený za neplatný,“ znie oficiálne stanovisko organizátorov.

Tí sa budú pokúšať prekonať „kliatbu“ prvého ročníka a nakročiť k tomu, aby sa podujatie premenilo na festival. A majú detailný plán ako k tomu dospieť. „Hop’n’Rolla Days nepovažujeme za klasický festival. To bude až od budúceho roku kedy zavedieme miss mokré tričko a pitie litrového piva na čas za účasti exprezidenta a štyroch poslancov – dvoch z mestského zastupiteľstva a dvoch parlamentných,“ prezrádza tajné plány Maroš Hajduk, ktorý je jedným zo spoluorganizátorov.

Kým autosalóny sa chvália svetovými premiérami, v Košiciach chcú predstaviť pivá, ktoré budú mať mestskú premiéru a nikdy nevkročili na územie mesta. „Nechajme sa prekvapiť, nové pivá minimálne na košickej scéne uvidíme od Hellstorku, Unorthodoxu a Padre Craft,“ prezrádza Maroš, ktorí stoji za posledným menovaným pivovarom.  Program je už teraz jasný a okrem rozprávania o pive a bourbonoch pribudnú aj nové atrakcie. „K “Open Air“ pánskemu holičstvu, pribudne aj “Open Air“ tetovací salón. Taktiež očakávame nové remeselné pivovary a krupobitie,“ uzatvára Maroš.

Čo: Hop’n’Rolla Days
O čo ide: Festival remeselného piva a bourbonov. Chýbať nebude ani poctivé BBQ.
Kde: Pokhoi, Hlavná 20, Košice
Kedy: piatok 21. augusta od 17:00, sobota 22. augusta od 14:00
Za čo: vstupné je 5 eur
Zúčastnené pivovary: Padre Craft Brews, Stupavar, Hellstork, ktoré Unorthodox Brewing, Ikkona, JAMA, Hostinec, Kaltenecker zo Slovenska , dánsky Mikkeller a To Ol, zo Škótska Brewdog.

Upozornenie: Snímka je z Facebooku podniku a je ilustračná. Takéto obludy na podujatie nezavítajú, aj keď sa v podniku občas vyskytujú.