Rozpačitý diétny pokus z Plzne (Gambrinus Dry)

Gambrinus Dry

Prvý nástrel: Značka Gambrinus spôsobila v susednej Českej republike pred pár mesiacmi poriadny rozruch. Vytvorila fiktívny pivovar Patron. Ten ponúkal pivo Gambrinus pod iným názvom. Značka týmto spôsobom chcela bojovať s negatívnym menom, ktoré si za posledné roky vybudovala. Aj vedenie sa snaží Gambrinus prezentovať ako značku, ktorá sa vracia k svojím poctivým koreňom. Aj preto sme siahli po pive Gambrinus Dry. To má cieliť na zákazníkov, ktorý dbajú na svoju líniu. Uvádzajú to aj na etikete: „Vďaka vyššiemu prekvaseniu vychádza v ústrety pivárom, ktorí v rámci doporučenej životosprávy môžu v obmedzenom množstve konzumovať pivo obsahujúce menej cukru.“ Či je vhodné aj pre diabetikov, je otázne.

Názov piva: Gambrinus Dry

Pivovar: Plzeňský Prazdroj

Druh piva: Svetlé výčapné pivo so zníženým obsahom cukru.

Krajina: Česko

Stupňovitosť: Neuvedená.

Obsah alkoholu: 4,0 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľové produkty.

Cena: Pivo kúpite v českých supermarketoch v prepočte za asi 50 centov.

Farba: Zlatistá. Pivo je číre ako sklo.

Vôňa: Výrazne sladová. Jemne zachytíte karamel a v podmaze aj chmeľ.

Pena: Jemnulinká zložená z malých bubliniek. Šľahačkovitá konzistencia rýchlo opadla, pohár nám ani nekrúžkovala.

Chuť: Úvod začína nevýrazne a v ďalšom priebehu túto latku pekne dodržiava. V strede sa jemne mihne karamel i slanosť. Koncovka je chmeľová len jemne. Pivo je vodové a ploché.

3/10

Zhrnutie

Pri takýchto degustáciách sa pýtam sám seba, prečo to robím. Pivo je nevýrazné, ploché, vodnaté a celkovo podpriemené. Slabý je už úvod a ďalší priebeh ho v tomto trende len napodobňuje.  V bruchu piva nájdete slankasté a citrusové tóny, koncovka je platonicky horkastá. Ťažko hľadať na tomto pive nejaké výrazne plus. Možno piteľnosť. Keď to silno podchladíte, v lete môžete zahasiť smäd. Že ide o výčapné pivo so zníženým obsahom cukru? Radšej žiadne ako toto. Dávam trojku. Jednoducho nie. 

Sending
Hodnotenie čitateľov
4.72/10 (16 hodnotenie)