Ružová demonštrácia horkosti (Pink City IPA)

Hellstork Pink City

Prvý nástrel: Radi testujeme remeselné pivo, ešte radšej to zo Slovenska. Má to viacero dôvodov. Jeden z nich je ten, že pri remeselnom pive sa jeho autori vedia viac pustiť z reťaze. Nechávajú tam svoj rukopis. Iste, občas je výsledok podarenejší, inokedy menej. Dnes si otestujeme pivo od Kočovného pivovaru Hellstork, ktoré nesie názov Pink City IPA. Tento kúsok autori na stránke označujú ako mladšieho brata Ancikrista. Ten u nás bodoval, uvidíme ako zapôsobí ségra.

Názov piva: Pink City IPA

Pivovar: Kočovný pivovar Hellstork (V Holičskom pivovare Wywar)

Druh piva: American  IPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 13°

Obsah alkoholu: 5,5 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, americký chmeľ, kvasinky.

Miesto nákupu: Pivo sme dostali priamo od pivovaru.

Farba: Oranžovo žltá. Pivo je kalné, keďže je nefiltrované.

Vôňa: Nádherná. Cítim grep, marhule i jahody.

Pena: Hustá, postupne padala.

Chuť: Úvod začína jemne. Rýchlosť sa však stupňuje a v strede nájdete pekne zaoblenú ovocnú kyslosť a jemný odtieň medovej sladkosti. Koncovka je chmeľová.

8/10

Zhrnutie

Ľahké, svieže a veľmi piteľné pivko. Tóny nevystreľujú do výšky a sú pekne zaoblené. Najviac sa mi páčil prechod z úvodu do stredu, kde nájdete kombináciu ovocnej sviežosti a náznakov sladkosti. Koncovka je výrazne horká. K úplnej dokonalosti mi tam mi chýbalo väčšie doznievanie chutí. Chute boli síce výborné, čakal som však ich dlhšie rozvíjanie. Inak je to prvotriedne pivo, ktoré musíte ochutnať. Rozhodujem sa medzi sedem a osem.  Ideálne by bolo niečo medzi tým, ale tu to nemáme. Tak dávam osmičku.