Salón Piva v Nitre: Poháre sme zväčšili a žetóny zrušili

Pivobrana Beer Fest 2015 015 Salón Piva

Salón Piva expanduje. Už o pár dní otvorí dvere ďalšia edícia tohto populárneho podujatia. Tentokrát si organizátori vybrali pre festival remeselného piva novú lokalitu. Už štvrtok 18. augusta budú môcť ochutnať pestrosť piva Nitrania, keď sa Salón Piva stane súčasťou medzinárodnej výstavy Agrokomplex 2016. O tom, čo môžu očakávať návštevníci Salónu Piva, sme sa porozprávali so spoluorganizátorom Ivanom Čižmárikom.

Ako prebiehajú prípravy na Salón Piva v Nitre?
Je to iné ako sme doteraz riešili. Pivovarov je síce menej – 13, má to však svoje špecifiká. Musím ale povedať, že spolupráca s pracovníkmi výstaviska Agrokomplexu je zatiaľ na veľmi dobrej úrovni, dúfam, že to vydrží až do samotného konca.

Čím bude tento Salón iný oproti tým bežným?
Iný bude miestom, po prvýkrát budeme súčasťou jednej z najväčších výstav na Slovensku, s priemernou návštevnosťou cez 100-tisíc ľudí. My aj pivovary ideme do toho s plnou vervou a dúfame, že sa nám podarí obohatiť túto výstavu a vytvoriť tak novú tradíciu. Craft beer sa tak dostane k ďalším novým zákazníkom

Aké bude zastúpenie pivovarov? Prídu aj nejaké nové, ktoré toto podujatie ešte nenavštívili?
Áno, najmä pivovary z Nitry, tešíme sa na ne, spolu nás tam bude 14 mohykánov. Napríklad chalani z Beervany prinesú aj pivo z Poľska, konkrétne pivovar Piwne Podziemie.

Poháre, žetóny i katalóg. Všetko zostáva po starom?
Poháre sme vyberali špeciálne na toto podujatie. Keďže je leto v plnom prúde, poháre budú väčšieho objemu s ryskami 0,2 a 0,4 litra, bude na nich farebné logo Salón Piva a opäť nám ich dodá firma rastal. Žetóny sme v tomto prípade zrušili, nevieme ako by na ne návštevníci Agrokomplexu zareagoval. Katalóg sme pre malý počet pivovarov tiež nerobili.

Aké pivo ponúkne váš kočovný pivovar Happy?
Snažili sme sa a s Holíčskym pivovarom Wywar sme spoločne navarili dve kooperačné várky piva typu Saison: Don Sauvignon 12°, prekvasený ešte aj kvasnicami Champagne a obohatený hroznovou šťavou Sauvignon. Druhou je pivo Nadržaný klokan 12°, ľahší ale o to šťavnatejší, chmelený austrálskym chmeľom Victoria Secret.