7 celebrít, ktoré sa „zapredali“ reklame na pivo

Aj keď si dobré pivo poradí aj bez reklamy, s ňou je to ďaleko jednoduchšie. A paradoxne, pivo potom nemusí byť ani dobré. Pokiaľ reklama zafunguje, nejakí tí priaznivci sa predsa len nájdu. Aj preto sa v reklamách na pivo objavujú celebrity, ktoré zákazníkov jednoducho presvedčia. My sme sa pozreli na sedem svetových a slovenských celebrít, ktoré vyšli s kožou na trh a svoju tvár spojili s konkrétnym pivo. Či z ich strany išlo len o biznis, alebo pivo skutočne obľubujú už necháme na vás.

 1. Jean-Claude Van Damme

Belgický herec sa nechal nahovoriť na viacero reklám. Jednou z nich bola aj tá na reklamu amerického piva Coors Light. Ak by ste sa pozreli na hodnotenie totho piva na medzinárodnej stránke Ratebeer.com, asi by ste zostali prekvapení. Pivo sa totiž zaraďuje medzi najhoršie na svete.

https://www.youtube.com/watch?v=FK-Kt9js56o


2. David Duchovny

Na reklamu na pivo sa nechal zlákať aj herec, ktorého na Slovensku poznáme predovšetkým zo seriálu Akty X. Na rozdiel od prvej reklamy, má táto aj vtip. Americký herec totiž propaguje ruské pivo. Reklama určite stojí za pozretie. Nápad za 100 bodov.


3. George Clooney

V reklame na pivo ste mohli nájsť aj tohto amerického herca. Paradoxne, nepropagoval pivo zo svojej krajiny. Vybral si ho exotickejší pivovar. Konkrétne japonský pivovar Kirin. Pivo s názvom Kirin’s Green Label Beer výraznú odozvu u kritikov nenašlo.


4. Ken Jeong

Zdá sa vám, že toto meno nepoznáte? Pokiaľ ste videli trilógiu Vo štvorici po opici (známa tiež pod menom Hangover) určite ho v tejto reklame spoznáte. Americký pivovar Miller v nej využil charakterové vlastnosti jeho filmovej postavy. Ako inak, pivo nájdete v rebríčkoch najhorších pív sveta.


5. Charlie Sheen

V reklame na pivo sa ocitol aj americký obľúbený herec Charlie  Sheen. Ten je známy svojimi výstrelkami a kladným vzťahom k alkoholu či iným omamným látkam. Reklama na pivo Bavaria je však niečím špecifická. Veď posúďte…


6.Marián Čekovský

V plejáde celebrít, ktoré spojili svoje meno s pivom nájdeme aj hudobníka Mariána Čekovského. Rodák z Humenného zostal na východe. V reklame totiž podporil pivovarský gigant Šariš. Okrem tejto podoby ste ho mohli vidieť v tlačenej verzii reklamy.


7. Hesso Jašterák

Michal Kubovčík vytvoril na slovenskej scéne kultovú postavičku Hessa Jašteráka, ktorý dokáže veštiť z pexesa. Veštec si rýchlo našiel svoje publikum a rozhodol sa to využiť aj slovenský Heineken. Ten ho aktuálne angažoval do kampane na svoj Zlatý Bažant Marcové.

Úvodná snímka: Joj