Salón Piva sa rozširuje. V lete zavíta do nového mesta

Salón piva 2

Festival remeselného piva ponúkne tento rok aj letnú edíciu. Organizátori Salónu Piva sa rozhodli, že k Bratislave a Košiciam pridajú  aj ďalšie slovenské mesto. „Na ďalší Salón Piva sme si vybrali mesto Corgoňa, mesto poľnohospodárstva a najznámejšej výstavy na Slovensku – Agrokomplex, mesto, kde som vychodil Strednú priemyselnú školu potravinársku, mesto Nitra,“ povedal pre portál oPive.sk organizátor podujatia Ivan Čižmárik.

Možností, kde by mohli rozšíriť svoje záber bolo viacero, Nitra však vyhrala. Podľa organizátora úlohu zohrali všetky spomenuté atribúty. „Ale asi najväčší z nich je najväčšia poľnohospodárska a farmárska výstava na Slovensku, Agrokomplex,“ prezrádza Ivan. Známa výstava sa tento rok uskutoční od 18. do 21. augusta a počas týchto dní privíta milovníkov zlatistého moku aj nitriansky Salón Piva.

Organizátori sa spoliehajú na to, že využijú synergický efekt a zlákajú aj ostatných návštevníkov Agrokomlexu. Napokon, výstavu s pivným festivalom spojili tento rok aj v Brne. „Náš cieľ je neustále propagovať a prinášať poctivé remeselné pivo čo najviacej ľuďom na Slovensku. Výstava tohto typu nám s tým dúfajme pomôže. Návštevnosť Agrokomplexu je cez 100-tisíc návštevníkov, okolo 650 slovenských, ale aj zahraničných vystavovateľov,“ vysvetľuje Ivan Čižmárik.

Aj v Nitre by festival mal prebiehať v podobných podmienkach ako v Košiciach či Bratislave. „Salón Piva má svoj koncept, ktorý sme pomerne detailne prepracovali do takej podoby, ktorá vyhovuje samotným pivovarom, ale aj návštevníkom. Asi jedinou zmenou bude objem skleného degustačného pohára. Tým, že to bude na vrchole leta, 18. – 21. augusta 2016, návštevníci budú asi dosť smädní. Preto rozmýšľame o objeme pohára do 0,4 litra,“ prezrádza organizátor.

Pre tento rok už Salón Piva nepočíta s iným mestom, nezopakuje sa tak minuloročný Salón Piva v Tatrách. „Zatiaľ nemáme v pláne ísť v tomto roku do iného mesta. Nitra je pre nás a pre pivovary veľkou výzvou. Ak sa nám to podarí, budeme veľmi radi,“ hovorí organizátor. Ten je aktuálne zavalený prácou, keďže už v stredu (13. apríla) otvorá svoje brány Salón Piva v Bratislave.

Snímka: Salón Piva