Salón Piva: Účasť nám prisľúbilo 70 pivovarov

Od začiatku jesennej edície Salónu Piva nás delia už len dni. V stredu popoludní otvorí svoje brány podujatie, ktoré do nášho hlavného mesta prináša pivnú pestrosť. Inak tomu nebude ani teraz. O festivale sme sa porozprávali s jeho organizátorom Ivanom Čižmárikom.

Salón Piva sa blíži. Koľko pivovarov prisľúbilo účasť? Budú medzi nimi aj premiéry?
Účasť na Salóne Piva septemBEER edition prisľúbilo či už priamo, alebo cez distribútorov, takmer 70 malých pivovarov. Zo zahraničných pivovarov bude mať u nás premiéru pivovar Tanker z Estónska, z Česka to budú pivovary Dejf, 2 Plešouni, Létajíci bezdomovec, Badflash. Zo slovenských pivovarov sú to God Times Brewery, Hop Grup Nitra, U Ábela a pivovar Generál.

Aká bude ponuka piva? Pripravujú pivovary nejaké novinky?
Určite áno. Toto je už tradične podmienkou účasti pivovarov na Salóne Piva. Pivné špeciály, navarené iba na Salón Piva alebo slovenské premiéry. Aktuálny zoznam pivovarov a pív neustále doplňujeme, je už prístupný na našich stránkach. Samozrejme niektoré pivovary si tie najväčšie esá nechávajú na poslednú chvíľu. Aj my sa už nevieme dočkať.

Čím bude tento Salón iný oproti predchádzajúcim edíciám?
Salón Piva sa už vyprofiloval ako prezentačný, degustačný craft beer festival. Uprednostňujeme nové pivovary, pivovary, ktoré prinesú návštevníkom absolútne novinky a nové pivné štýly. Ako bonus budú môcť návštevníci využiť na septembrovom Salóne Piva zaujímavý sprievodný program Za pivom s Bubo do Škandinávie. V stredu, štvrtok aj v piatok, dvojhodinové bloky premietaní škandinávistov z Bubo o tých najkrajších miestach severnej Európy. K dispozícii budú aj pivká na ochutnanie.

Nenarážate na problém s kapacitou tržnice?
Áno. Starú tržnicu „nenafúkneme“, ale jej priestory a atmosféra plne vyhovujú typu festivalu, ako je Salón Piva.

Systém platenia zostáva rovnaký? Neuvažovali ste nad nejakou formou neobmedzenej konzumácie za extra poplatok?
Žetónový systém zostáva, vyhovuje pivovarom a myslíme si že aj návštevníkom. Neobmedzená konzumácia a zvýšené vstupné. Zvažujeme aj tento typ prezentácie malých pivovarov, ale zatiaľ na menšom priestore a s menším počtom pivovarov.

Nedočkáme sa tento rok aj zimného Salónu?
Nechajte sa prekvapiť. A držte nám palce 🙂

Snímka: Salón Piva