Tesco: Karpat nemusí byť v našej ponuke jediný

Tesco Karpat

Jeho uvedenie na pulty predajní spôsobilo veľké prekvapenie. Pivovar Karpat sa už asi týždeň objavuje na pultoch obchodného reťazca Tesco a pivná scéna je na nohách. Remeselný pivovar totiž urobil historický krok, ktorý môže výrazným spôsobom ovplyvniť podobu pivnej scény na Slovensku. A pritom sa zdá, že nemusí byť jediný remeselný pivovar, ktorý sa rozhodol vstúpiť so supermarketov. Reťazec priznáva, že remeselné pivo by chcel predávať aj v budúcnosti. „Pri tomto sortimente sa nebránime ani ponukám iných výrobcov a dodávateľov, v tejto chvíli však konkrétne detaily nechceme zverejňovať,“ povedala pre portál oPive.sk koordinátorka komunikácie reťazca Katarína Kadašiová.

Tá prezradila, že pivo bolo zaradené do stálej ponuky reťazca a môžete ho kúpiť vo všetkých hypermarketoch. Podľa jej slov s prvotnou ponukou prišiel samotný pivovar.  „Ponuka remeselného piva sa nám javila ako nevšedná, produkt nás oslovil po všetkých stránkach,“ prezradila Kadašiová. Tá poukázala na to, že obe strany vnímali dohodu ako výhodnú. „Ponuka dodávateľa piva Karpat bola zatiaľ pre nás najzaujímavejšia a s dodávateľom sme sa dohodli na obojstranne výhodných podmienkach,“ vysvetľuje zástupkyňa reťazca.

Aj keď sa ukázalo, že v niektorých predajniach bolo pivo ihneď vypredané, reťazec úspešnosť tohto kroku nechcel komentovať. „Obľúbenosť, alebo výšku záujmu zatiaľ nechceme hodnotiť, táto značka je v našej ponuke ešte veľmi krátko na to, aby sme robili závery,“ hovorí Kadašiová.

Fakt je ten, že pivo sa predáva za mimoriadne výhodnú cenu. Tretinkovú fľašu kúpite za 99 centov, čo ho robí bezkonkurenčne najlacnejším remeselným pivom v maloobchodnom predaji. V ponuke pritom bola hneď šestica pív z Hrnčaroviec nad Parnou. Pivovar musel čeliť aj otázkam mnohých konzumentov, ktorý si všimli, že etiketa s minimálnym dátumom spotreby bola prelepená. „Nakoľko naša etiketovačka nemá dátumovník, tak sme prvú várku etikiet objednali aj s vyrazeným dátumom z tlačiarne. Keďže tých etikiet zostalo strašne veľa, tak sme ich pre nové pivo museli prelepiť,“ prezradil nám pivovar.