Šariš ohlásil expanziu. Chce vlastné puby

Keď to funguje pri značkách ako Pilsner Urquell či Velkopopovický Kozel, môže to zafungovať aj pri značke Šariš. Asi takýmto spôsobom uvažuje vedenie Pivovarov Topvar. Druhý najväčší pivovar na Slovensku v stredu pokrstil prvý brandový Šariš Pub.

Tento je náš

Prevádzok s označením Šariš Pub nájdete na východe viac. V tomto prípade však ide o prvý konceptový podnik, ku ktorému sa hlási samotný pivovar aj keď jeho prevádzkovateľom je skupina Andiamo Group. „Jeho cieľom je poskytnúť návštevníkovi unikátne prostredie a čo najvhodnejšie podmienky, na dosiahnutie čo najlepšieho pivného zážitku z pitia piva Šariš,“ predstavuje pivovar novinku.

Podnik otvorili pred vyše mesiacom v prešovskom obchodnom centre Eperia. Na ploche 300 štvorcových metrov poskytne priestor pre 168 návštevníkov. Na výčape má byť trojica stálych pív – Šariš Zlatá 12°, Šariš 10° a Tmavý Šariš. Ponuku má dopĺňať  pivný špeciál z edície Sládkových pokladov. Aktuálne je to Šariš Rubín.

Podnik pritom avizuje aj to, že zaujať chce aj gastronómiou. Hovorí o tom, že jeho tím je zložený z desiatich kuchárov. Jedálny lístok má pritom ponúkať mix šarišskej, slovenskej a českej kuchyne.

Nemá ostať len pri jednom

V Prešove ide o prvú originálnu prevádzku, postupne majú pribudnúť ďalšie. „Do budúcnosti plánujeme rozšíriť túto sieť aj do iných miest na východe,“ prezradil plány Ján Čerkala z Pivovarov Topvar.

Nejde pritom o prvú snahu využiť popularitu značky Šariš na východe republiky. Už pred dvoma rokmi avizoval, že chce prerobiť prevádzky viacerých krčiem a podnikov. V tomto prípade však ide inou cestou. V koncerne nie je sám. Koncom minulého roka predstavil koncept vlastných pubov aj Gambrinus. Už skôr majú takéto prevádzky Pilsner Urquell a Velkopopovický Kozel.

A prečo to druhý najväčší pivovar robí? Predaj čapovaného piva v posledných rokoch klesá, keď zákazníci preferujú hlavne nákup v supermarketoch. Druhým rozmerom je ten, že špecializované predajne zaznamenávajú pozitívne ohlasy. A to chcú využiť aj Pivovary Topvar.

Snímka: Pivovary Topvar