Šariš prepáč, ale nie som srdcom východniar (Šariš 10%)

Šariš 10

Prvý nástrel: Na úvod priznanie: Autor tejto recenzie je východniar. Asi už viete na čo narážam. Ideme si otestovať pivo, ktoré svoju reklamu založilo na hesle “Srdcom východniar“. Jednoducho si vyskúšam pivo Šariš. Pre mnohých sa toto pivo stalo modlou, pre iných ukážkou dobrého marketingu, pre ďalších len odvarom starých časov. Na východe Slovenska hádam nenájdete dedinu, kde toto pivo nenájdete. Dnes si posvietim na výčapnú desiatku. Sľubujem, že na svoj pôvod nebudem pozerať.

Názov piva: Šariš 10 %

Pivovar: Pivovary Topvar, Veľký Šariš

Druh piva: Výčapné svetlé pivo

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 10 %

Obsah alkoholu: 4,1 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ.

Farba: Zlatistá. Pivo je číre ako sklo.

Vôňa: Cítim náznaky karamelu, inak len slad.

Pena: Zapenilo to. Konzistencia bola jemná a pripomínala mlieko.

Chuť: Sladový úvod je postavený veľmi nízko. Ak by sme to porovnávali od základnej po vysokú školu, tak v tomto prípade by to bola škôlka. Stred ponúka náznaky karamelu. Koncovka je horkastá, ale tak neprirodzene. Pivo je vodnaté.

 

3/10

Zhrnutie

Asi by mi mali transplantovať srdce, ale toto pivo nie je dobré. A napíšem aj prečo. Tóny sú tak plytké, že by sa v nich neokúpala ani činčila. Týka sa to hlavne úvodu, ten okolo vás chodí akoby po špičkách. Stred je o niečo lepší, ale latka je postavená fakt nízko. V bruchu piva zachytíte hlavne náznaky karamelu. Koncovka je chmeľová. Tu by som polemizoval, či si nepomáhajú chmeľovým extraktom. Ale to fakt neviem. Celé pivo je vodnaté a bez charakteru. Viem, ide len o desiatku, ale aj tak. Tento kúsok je vhodný akurát na spláchnutie smädu. Inak je to smutný dôkaz toho, čo na východe dominuje. Dávam trojku.  

PS: Dúfam, že ma doma nevydedia