Senická IPA, ktorá nás dostala (Štramák American IPA)

Štramák American IPA

Prvý nástrel: Pivo zo senického pivovaru Štramák sme na našich stránkach už testovali. Jedenástka nám celkom chutila. Dnes sa k tomuto pivovaru vraciame, keď sa nám v chladničke chladí pivo štýlu American IPA. Musíme sa priznať, že vrchne kvasené piva môžeme, tak sa na tento kúsok tešíme. Veľké plus je to, že ide o nefiltrovaný a nepasterizovaný kúsok.

Názov piva: Štramák American IPA

Pivovar: Pivovar Štramák

Druh piva: American IPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 16°

Obsah alkoholu: 5,6 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, granulovaný chmeľ, kvasnice.

Farba: Červeno-medená.

Vôňa: Nádherná, osviežujúca. Ovocná záhrada. Cítim jahody, brusnice, egreše. Vy určite zachytíte ďalších desať druhov ovocia.

Pena: Jemná, držala konzistenciu.

Chuť: Sladový úvod začína celkom vysoko a stred naňho nadväzuje. Jeho chuť však nie je výrazne rozvinutá. Zachytíte v nej príjemné ovocné tóny jahôd, černíc či grepu, ale ich intenzita mohla byť vyššia. Koncovka je chmeľový „nášup“.

7/10

Zhrnutie

Príjemné pivko. Vôňa bola očarujúca, piteľnosť výborná. Toto boli asi najlepšie parametre z tohto kúsku. Trochu by som vytkol hutnosť chutí. Ide o silnejšie pivo, možno som v tomto smere čakal viac. Každopádne ide o kúsok, na ktorý by som sa nechal kedykoľvek nahovoriť. Príjemný slad, ovocné telo a horkastý dojazd jednoducho potešia. Aj pre vyššie spomenuté výhrady dávam sedmičku. Ale silnú. Pivo odporúčam. Najmä s tým ohľadom, že rozširuje pivnú ponuku na Slovensku.