V telke Perinbaba, v pohári aj tento Zichovec (Ježíšek, 2021)

Zichovec - Ježíšek 2021

Dnes otestujeme pivnú  vianočnú klasiku s názvom Ježíšek. Ide o pivo, ktoré na trh už pravidelne uvádza pivovar Zichovec a treba povedať, že si ho kupujeme pravidelne. Doteraz sme s ním boli vždy spokojní. Pivo predstavuje pivovar nasledovne: „Vianoce bez Ježiška si už nevieme predstaviť, a tým myslíme ako bytosť z kresťanských bájí, tak aj našej nekompromisnej Double IPA. Ježiško je silná IPA podľa štýlu  západného pobrežia Spojených štátov, v ktorých vyniká  charakter amerických „old-school“ chmeľov. Tieto takzvane „céčkové“ chmele (Columbus, Chinook, Centennial) prepožičiavajú Ježiškovi výraznú živičnosť a vyváženú horkosť, ktoré potom o bohatú ovocnú arómu obohatia aromatické chmele Mosaic a Citra.“

Názov piva: Ježíšek

Pivovar: Rodinný pivovar Zichovec

Druh piva: Imperial IPA

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: 20°

Obsah alkoholu:  9%

Zloženie: Voda, jačmenné a pšeničné slady, chmeľové výrobky.

Cena: Za pollitrovú plechovku sme zaplatili päť eur.

Farba: Zlatistá, pivo je jemne kalné.

Pena: Vysoká, nadýchaná, hutná.

Vôňa: Výrazná a intenzívna. Kombinácia grepu, pomarančov, pomela, ananásu aj marakuje.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia grepu, ananásu, pomarančov, pomela a marakuje. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie citrusové s alkoholovou stopou.

9/10

Zhrnutie

Parádne pivo. Hutné, iskrivé a netuctové. Baví hlavne ovocná zložka, ktorá ponúka mnohorozmerné predstavenie. Treba povedať aj to, že alkohol síce cítite, ale pri danom stupni je to zanedbateľná poznámka. Pivo jednoducho baví aj preto dávame deviatku. Môžeme odporúčať všetkými desiatimi.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.86/10 (7 hodnotenie)