Sibeeria ukazuje, že variť vie aj vo svojom (IPA Tone 0101)

Sibeeria - IPA Tone 0101

Český pivovar Sibeeria má za sebou zaujímavý príbeh. Jeho majitelia sú v pivovarníckej branži pomerne známi. Rusi si v Prahe založili podnik Beer Geek, ktorý patrí medzi to najlepšie nielen u susedov. Nezostali však len pri čapovaní piva. Ako už bolo napísané, stoja aj za kočovným pivovarom, ktorý do roku 2014 niesol názov BeerLab. Keďže podobný pivovar už nájdete v Poľsku, rozhodli sa ho premenovať. V roku 2020 sa im po rokoch príprav podarilo otvoriť vlastný pivovar.

Práve z neho ochutnáme kúsok, ktorý nesie nezvyčajný názov IPA Tone 0101. Číslice 01XX označujú štýl West Coast, ďalšie dve sériu piva. V tomto prípade boli použité tri chmele: Simcoe (40 percent), Columbus (40 percent) a Motueka (20 percent).

Názov piva: IPA Tone 0101 – West Coast IPA

Pivovar: Sibeeria

Druh piva: West Coast IPA

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  5,8%

Zloženie: Voda, jačmenné a pšeničné slady, ovsené vločky, upravený chmeľ.

Cena: Za štyri plechovky o objeme 0,5 litra sme zaplatili 18 eur.

Farba: Zlatistá, pivo je jemne kalné.

Pena: Vysoká, nadýchaná so šľahačkovitou konzistenciou.

Vôňa: Výrazná a prenikavá. Citrusové kombo – grep, limetka, pomaranč, ananás, pomelo aj mandarínka.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia limetky, grepu, pomela, pomarančov aj náznakov kvetiniek. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie suchšie s korenistou a jemne trávnatou stopou.

8/10

Zhrnutie

Keď sme k tomuto pivu privoňali, spadli sme na zadok. Tak voňavé pivo sme už dávno netestovali. A treba povedať, že k tomu korešpondovala aj chuť. Ide o výrazne ovocné pitie, ktoré záujem príjemnými prechodmi, iskrivosťou aj piteľnosťou. Za nás je to osmička. Podarené pitie.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.17/10 (3 hodnotení)